Sprint na MS biatlonistkám nevyšel. Vítková byla patnáctá

- Lyžování autor: art

Ženský sprint na mistrovství světa ve finském Kontiolahti Češkám příliš nevyšel. Závod poznemanely obtížné podmínky, vítr a sněžení. Veronika Vítková chybovala čtyřikrát a finišovala patnáctá, Gabriela Soukalová se třemi chybami bude do nedělní stíhačky vyrážet jako osmnáctá. 

Na sprintu se Češkám příliš nedařilo. Na snímku stojka Veroniky Vítkové na smíšené štafetě, kde Češi vybojovali zlato

Na sprintu se Češkám příliš nedařilo. Na snímku stojka Veroniky Vítkové na smíšené štafetě, kde Češi vybojovali zlato,zdroj: Isifa.com

"Dnes se to nehodnotí lehce, protože vítr byl opravdu silný a proměnlivý. Byla to větrná loterie a prostě se to nepovedlo. Jestli to bude takhle foukat i zítra, tak dnešní výsledek do stíhačky skoro nic neznamená. Vítr to může zamíchat hrozně moc, " uvedl pak trenér ženské reprezentace Zdeněk Vítek.

Na počasí doplatila i běloruská biatlonová superhvězda Darja Domračevová po pěti chybách dojela na 25. příčce. Nebodovala ani domácí favoritka Kaisa Mäkäräinenová, která chybovala rovněž pětkrát a skončila na 35. místě.

Mistryní světa se vůbec poprvé stala francouzská biatlonistka Marie Dorinová-Habertová. Překvapením se stalo stříbro, které vybojovala Polka Weronika Novakowská-Ziemniaková. Na stupních vítězů ve své seniorské kariéře stanula vůbec poprvé. Bronzová dojela Ukrajinka Valentyna Semerenková. 

Tagy: biatlon čeští biatlonisté

Zdroje: ČTK