Srdce, pokora, skromnost, žádná pýcha. I to stojí za úspěchem biatlonistů

- Lyžování autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Biatlon se díky úspěchům na světové scéně těší obrovské popularitě. Cílem šéfa českých biatlonistů Jiřího Hamzy je, aby měl tento sport, který byl ještě před pár lety na okraji zájmu tuzemských diváků i sponzorů, pevné místo mezi předními českými zimními sporty. 

Ondřej Moravec v cíli zlaté smíšené štafety, čeští reprezentanti pak přidali ještě dvě stříbra a bronz.

Ondřej Moravec v cíli zlaté smíšené štafety, čeští reprezentanti pak přidali ještě dvě stříbra a bronz.,zdroj: Profimedia.cz

Reprezentace získala na právě skončeném světovém šampionátu ve finském Kontiolahti čtyři medaile a před Hamzou teď stojí úkol, jak sehnat trenéry, kteří zvládnou nával mladých adeptů. "V každém závodě jsme v podstatě jeli o medaile a teď to musíme přetavit dál, abychom získali další malé děti a další trenéry," řekl Hamza. 

Ten ještě na stadionu v Kontiolahti přijímal velké množství gratulací. Český biatlon prostě začíná mít obrovský respekt. "A to nejen díky výsledkům reprezentace, ale i Novému Městu na Moravě," nezapomněl Hamza na dějiště Světového poháru na Vysočině, kam přišlo v únoru během tří dnů na závody více diváků než za osmidenní šampionát. 

První muž českého biatlonu je nadšen zájmem fanoušků. "Je úžasné, když si děcka ve školkách hrají na Soukalovou, Moravce, Šlesingra, a tátové vyrábí dřevěné flinty," řekl. Dostával zprávy, že lidé doma chodí na biatlon koukat do hospody. "A když se v Česku chodí do hospody na sport, tak je to záruka, že jej všichni vnímají. Je nutné to ale brát s pokorou. Lidi si na výsledky lehce zvyknou, ale hůř pak budou odpouštět neúspěchy. Musíme udržet skromnost, a jak to porušíme, tak to dopadne špatně. Všichni víme, že přijdou horší časy", zdůraznil. 

Jiří Hamza si je vědom toho, že český biatlon prožívá absolutní sen. "Sešel se štáb lidí, u reprezentace, v Novém Městě na Moravě, kteří to dělají srdcem," řekl a nezapomněl zopakovat, že biatlon je stále malým sportem. "Myslím, že si uvědomujeme, odkud jsme všichni vylezli. Před čtyřmi pěti lety ten sport nikoho v republice nezajímal. Dneska je asi na vrcholu, ale necítím, že by někdo nějak zpychl," dodal. 

Tagy: medaile reprezentace biatlon čeští biatlonisté

Zdroje: ČTK