Štafeta po Krčmářově pádu a bídné střelbě v Oberhofu nedojela

- Lyžování autor: Petr Hašek

Štafeta biatlonistů nedokázala v německém Oberhofu navázat na středeční famózní vítězství ženského kvarteta. V obtížných podmínkách odstoupila ze závodu Světového poháru už během prvního úseku. Michal Krčmář na zledovatělé trati spadl, nedařilo se mu ani při střelbě a trenéři ho nakonec stáhli.

Michalu Krčmářovi se štafetový závod v Oberhofu nevydařil (archivní foto)

Michalu Krčmářovi se štafetový závod v Oberhofu nevydařil (archivní foto),zdroj: Isifa.com

Závod, který začal kvůli husté mlze s půlhodinovým zpožděním, rozbíhal v českých barvách na rozdíl od předchozí štafety Krčmář. Table 23letého biatlonisty začaly krátce po startu, kdy v jednom ze sjezdů spadl přes zbraň a skončil v kotrmelcích.

Mířidla malorážky se mu zaplnila sněhem a a zvažovalo se, jestli by si neměl vzít rezervní zbraň. „Pro ležku je vždy lepší vlastní zbraň, profouknout to, mířidla ale asi nebyla úplně v pořádku jako po nástřelu,“ řekl pro Českou televizi šéftrenér Ondřej Rybář. K výměně nedošlo, což se záhy ukázalo jako zásadní problém.

Na první střelbu dorazil Krčmář s půlminutovou ztrátou, která se záhy ještě prohloubila. Pětkrát minul, musel na dvě trestná kola. I vstoje musel třikrát dobíjet, terče sice nakonec zasáhl, ale stále byl na chvostu s odstupem více než tří minut na čelo. Krátce po druhé zastávce na střelnici zamířil český závodník ke kraji trati.

„V tomhle případě asi nemá cenu plýtvat silami dalších závodníků, i když tím klesneme v pořadí národů,“ dodal Rybář, jehož další svěřenci Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup ani Ondřej Moravec tak do závodu vůbec nezasáhli.

Závod v nepříznivých podmínkách vyhráli i přes 12 dobíjení a jednomu trestnému kolu olympijští šampioni Rusové. Jejich finišman Anton Šipulin v cílové rovince předstihl o 2,3 sekundy norského veterána Oleho Einara Björndalena. Třetí skončila s odstupem více než minuty a půl francouzská štafeta.

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo): 

Muži - štafeta 4x7,5 km: 1. Rusko (Garaničev, Lapšin, Malyško, Šipulin) 1:15:24,1 (1 trestný okruh + 12 dobíjení), 2. Norsko (Christiansen, Os, J. Bö, Björndalen) -2,3 (1+10), 3. Francie (S. Fourcade, Beatrix, Desthieux, Maillet) -1:32,3 (1+12), 4. Německo -2:43,7 (2+12), 5. Ukrajina -4:08,5 (2+18), 6. Švýcarsko -4:27,9 (6+19), ...ČR nedokončila.

Tagy: světový pohár biatlon biatlonista štafeta čeští biatlonisté

Zdroje: ČTK,Vlastní