Stanley Cup je na cestě. Medvědi Kaberle a Krejčí budou slavit společně

- Hokej autor: Danica Klein

Čeští hokejisté Tomáš Kaberle a David Krejčí, kteří se letos s týmem Bostonu zapsali v NHL mezi vítěze Stanleyova poháru, chtějí při zapůjčení slavné trofeje slavit její zisk společně. Stanley Cup má do České republiky dorazit 20. července ráno, přičemž nejprve ho fanouškům bude ukazovat Kaberle, druhý den pak Krejčí.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Poté co dorazí vytoužená trofej, odveze si ji elitní bek do míst, kde přebývá mimo sezonu. "Pohár by měl dorazit něco po deváté hodině, z letiště pojedeme do Velké Dobré, kde zavítáme na obecní úřad," řekl Kaberleho otec František. "Vše by mělo platit podle původní domluvy, tedy, že v Kladně bude i David a ve Šternberku s ním zase Tomáš," potvrdil František Kaberle starší.

Nejproduktivnější hráč

Po zastávce ve Velké Dobré by se měl Stanley Cup následně přesunout do Kladna, nikoliv ale na Sletiště, kde ho fanouškům ukazoval před pěti lety Tomášův starší bratr František po vítězství s Carolinou, ale do Zámecké zahrady. Tam by měl být k vidění od 16 do 18 hodin.

"Tentokrát jsme vybrali Zámeckou zahradu hlavně proto, že už je tam postavené pódium, které bychom museli na Sletišti stavět," vysvětlil radní pro sport Otakar Černý na webu kladenského klubu.

Večer po soukromé oslavě už se bude Stanley Cup stěhovat do Šternberka, rodiště nejproduktivnějšího hráče letošních bojů play off Krejčího. "Od tří hodin odpoledne se připravuje dvouhodinový program na náměstí, pak bude následovat privátní párty a poté už pohár poputuje k Chárovi na Slovensko," popsal Krejčího hráčský zástupce František Tausch.

Po dvou letech

Stanleyův pohár do České republiky zavítá po dvou letech, naposledy slavnou trofej přivezli osobní strážci za Petrem Sýkorou, který se v roce 2009 radoval z výhry v play off v dresu Pittsuburghu. Před rokem vyhrálo Stanleyův pohár Chicago, v jehož kádru nebyl žádný český hráč.

Zdroje: ČTK