Stávka v italské fotbalové lize je zažehnána, o víkendu se hrát bude

- Sport autor: red

Hrozba víkendové stávky v italské fotbalové lize byla odvrácena, takže zápasy 16. kola proběhnou podle plánu 11. a 12. prosince. Po několikahodinovém jednání pod vedením svazového prezidenta Giancarla Abeteho se totiž hráčská unie AIC dohodla s vedením Serie A na podmínkách kolektivní smlouvy od roku 2011 do roku 2013.

Informovala o tom italská média.

Hráčská asociace při posledních jednáních dosáhla vyškrtnutí nejvíce sporných bodů z kolektivní smlouvy. Vypadlo z ní především omezení práv hráčů v posledním roce platnosti jejich kontraktu, kvůli němuž AIC stávku vyhlásila. Kluby ustoupily od požadavku, že by mohly vyplatit ze smlouvy fotbalisty, kteří by odmítli přestup za srovnatelných finančních a výkonnostních podmínek.

Prezident svazu Abete se snažil stávku odvrátit už na předchozích jednáních, ale teprve nyní uspěl. Chystaný protest ostře kritizoval i prezident národního olympijského výboru Gianni Petrucci. "Fotbalová stávka by byla prostě absurdní. Musí se respektovat práva hráčů, ale také uznat, že fotbal zažil v posledních letech těžké časy," řekl v době, kdy se stávka plánovala.

Tagy: Itálie fotbal

Zdroje: ČTK