Štěpánek zdeptal Lópeze. Teď vymýšlí taktiku na Djokoviče

- Tenis autor: Danica Klein

Po pondělní vyčerpávající bitvě si tenista Radek Štěpánek užil druhý zápas Australian Open jen ve třech setech a Španěla Feliciana Lópeze přehrál jasně 6:2, 6:2 a 6:4. Podle svých slov mu nedal šanci a může vymýšlet taktiku na světovou jedničku a obhájce titulu Novaka Djokoviče. 

Radek Štěpánek

Radek Štěpánek,zdroj: news.com.au

"Nemám co ztratit, pokusím se o něco zvláštního. Těžko se hledají nějaké Djokovy slabiny, ale já je budu hledat," prohlásil čtyřiatřicetiletý Štěpánek před duelem se srbskou hvězdou. Djokovič trofej v Melbourne získal v posledních dvou letech, ve druhém kole jasně zdolal Američana Ryana Harrisona. 

Štěpánek na úvod melbournského grandslamu otočil drama se Srbem Viktorem Troickim z 0:2 na sety a vyčerpáním nemohl ani usnout. "Na to, že jsem včera nebyl skoro schopen ani chodit, jsem zregeneroval docela dobře. Myslím, že jsem předvedl jeden ze svých hodně dobrých výkonů, hrál jsem agresivně, k ničemu jsem ho nepouštěl a nutil jsem ho k chybám," řekl Radiožurnálu. 

S Lópezem se utkal už podesáté a bilanci si vylepšil na 8:2. "Věděl jsem, co od něj můžu čekat, hráli jsme spolu nesčetněkrát. Výborně jsem prohazoval i returnoval jeho servis. Myslím, že na můj servis měl za celý zápas jen dva brejkboly, nejdůležitější bylo odvrácení toho ve třetím setu, to jsem dal tři esa v řadě. Dneska jsem mu nedal vůbec šanci," dodal Štěpánek.

Tagy: Česko trofej tenis Australian Open

Zdroje: ČTK