Světová jednička Serena Williamsová vyhrála turnaj mistryň

- Sport autor: red

Serena Williamsová vyhrála Turnaj mistryň a potvrdila tak fakt, že v pondělí usedne na tenisový trůn a rok zakončí jako světová jednička. Američanka v nedělním finále v Dauhá porazila obhájkyni a sestru Venus a zvítězila 6:2 a 7:6.

Osmadvacetiletá Serena Williamsová dokázala triumfovat na Turnaji mistryň podruhé v kariéře. Poprvé se jí to podařilo již v roce 2001, přičemž tehdy jí ve finále vzdala krajanka Lindsay Davenportová. 

"Je skvělé, že jsem to dokázala podruhé. Absolutně jsem to nečekala. Je to těžké, protože každá hráčka je tady nebezpečná a sestra ze všech nejnebezpečnější. I když jí to tolik nejde, tak vrátí každý míč, bojuje, ale zvládla jsem to," řekla Serena při vyhlášení na kurtu, když předtím zatnula po využitém mečbolu pravou pěst. 

Obě hráčky nastoupily na kurt s obvazy, Sereně "zdobil" levý stehenní sval a Venus levé koleno. Loňská vítězka Venus v prvním setu častěji chybovala, zatímco jistě hrající Serena ničila sestru skvělými returny. Serena dvakrát získala podání soupeřky a bez známky radosti v obličeji stvrdila výhru v první sadě čistou hrou. 

"Nereturnovala jsem tak dobře, jak bych si představovala, a občas jsem Sereně její podání až příliš usnadnila," řekla Venus. 

Ve druhém setu sledovalo chladné publikum razantní výměny od základní čáry. Serena musela čelit agresivnější a razantnější Venus, přesto nepustila sestru ani k jednomu brejkbolu. Sama ale ve druhé sadě také neprorazila Venus podání, a proto rozhodl tie-break. Ve zkrácené hře opět chybovala Venus a Serena šanci nepustila.

Mladší ze sester Williamsových potvrdila, že letos s Venus neprohrává. Zvítězila již počtvrté za sebou, přičemž sestru pokořila v Miami, na trávě ve finále Wimbledonu a ve skupině v Dauhá. Ve vzájemné bilanci vede Serena 13:10 a v zápasech o titul 8:3. 

V letošním Turnaji mistryň nenašla Serena přemožitelku. Vyhrála všechny tři zápasy v Kaštanové skupině a v semifinále měla práci ulehčenou, jelikož Dánka Caroline Wozniacká vzdala kvůli zranění. Za titul si na konto připsala částku 1,55 milionu dolarů.¨

Letos vyhrála Serena třetí turnaj, v lednu získala titul na Australian Open a pak nenašla přemožitelku ve Wimbledonu. "Dlouho jsou nevyhrála jiný turnaj než grandslamový. Teď jsem tuhle sérii protrhla, o to je triumf zábavnější," řekla s úsměvem tenistka. Jiný turnaj než grandslamový vyhrála naposledy v dubnu 2008 v Charlestonu.

Zdroje: ČTK