Tenista Nadal nebude hrát příští rok kvůli daním v Londýně

- Tenis autor: Jan Pastor

Španělský tenista Rafael Nadal nebude příští rok startovat v londýnském Queen's Clubu. Tradiční přípravný turnaj před Wimbledonem chce druhý hráč světa vynechat kvůli přísným daňovým zákonům ve Velké Británii.

"Jejich zákony komplikují hodně věcí. Když tam pojedu, můžu přijít o peníze od sponzorů. A to je docela dost," citovala Nadala agentura AP. "Budu hrát ve Wimbledonu, na Turnaji mistrů a to je hodně týdnů, za které mě zdaní," dodal.

Bývalý první hráč světa se místo v Queen's Clubu, kde za posledních šest let startoval pětkrát a v roce 2008 získal titul, představí v německém Halle. "Turnaj v Londýně je super, ale nehraje se jenom tam. Chci si zahrát všude, kde mě chtějí vidět," prohlásil Nadal.

Sportovci musí při startech v Británii zdanit nejen odměny ze soutěží, ale i část svých příjmů od sponzorů. Tento zákon platí od roku 2006, kdy Británie vyhrála soudní spor s americkým tenistou Andrem Agassim. Kvůli přísným daňovým regulím v Británii například nezávodí jamajský sprinter Usain Bolt.

Tagy: daně Nadal

Zdroje: ČTK