Tenista Štěpánek prohrál v semifinále v Brisbane se Söderlingem

- Sport autor: red

Radek Štěpánek si potřetí za sebou finále turnaje v Brisbane nezahraje. Český tenista v sobotním semifinále nestačil na Švéda Robina Söderlinga a nejvýše nasazenému hráči podlehl 3:6, 5:7 za hodinu a 22 minut.

"Proti Štěpánkovi nehraju moc rád, protože dokáže výtečně měnit rytmus hry," prohlásil Söderling. "Ale v dnešním zápasu jsem se s tím dokázal vypořádat. A i kdybych zítra ve finále prohrál, byl celý tenhle týden velmi dobrou přípravou na Melbourne," dodal.

Souboj se Söderlingem byl vyrovnaný, ale Štěpánek dokázal vzít pátému hráči světa servis jen jednou, zatímco sám přišel o podání celkem třikrát. V zaplněné Pat Rafter aréně se Švéd opíral vedle podání ještě o tradičně skvělý forhend.

Dvaatřicetiletý Štěpánek tak přišel o možnost hrát v Brisbane potřetí za sebou o titul. V roce 2009 turnaj vyhrál a loni prohrál ve finále s Andym Roddickem z USA. Ten nyní v druhém semifinále vyřadil dvoumetrového Jihoafričana Kevina Andersona a v neděli se v duelu nejvýše nasazených hráčů utká se Söderlingem.

Tagy: tenis štěpánek

Zdroje: ČTK