Tenista Štěpánek vypadl v New Havenu ve čtvrtfinále

- Sport autor: red

Cesta tenisty Radka Štěpánka turnajem v New Havenu skončila ve čtvrtfinále. Český hráč nestačil v boji o semifinále na Srba Viktora Troického, s nímž prohrál před týdnem i v Cincinnati, a Srbovi podlehl 2:6, 3:6.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Přes vyřazení ve čtvrtfinále byl turnaj v New Havenu pro Štěpánka povzbuzením. Před nadcházejícím US Open zde vyhrál po návratu na kurty po zdravotních komplikacích prvních pět zápasů, dva v kvalifikaci a tři v hlavní soutěži.

"Věděl jsem, že v tréninku hraji dobře. Věděl jsem, že to v sobě mám, ale potřeboval jsem to prodat v zápasech. Za každou jsem výhru proto moc rád, protože jsem si už skoro nepamatoval, jak chutná (výhra)," říkal český tenista americkým médiím po výhře nad Chilanem Fernandem Gonzalezem v druhém kole.

Daviscupový reprezentant původně žádal od pořadatelů v New Havenu do hlavní soutěže divokou kartu. Tu nedostal, a tak nastoupil do kvalifikace, z které postoupil jako lucky loser. "Nevadilo mi to. Řekl jsem manažerovi, ať to neřeší, že potřebuji hrát a chci hrát i kvalifikaci, protože se potřebuji naladit na US Open," řekl.

S turnajem v New Havenu se rozloučil i nejvýše nasazený Marcos Baghdatis. Kypřana vyřadil Ukrajinec Sergej Stachovskij po setech 5:7, 6:1 a 7:6.

Tagy: ATP tenis štěpánek

Zdroje: ČTK