Tenisté budou bojovat se Srbskem ve čtyřhře o vedení 2:1

- Sport autor: red

Za nerozhodného stavu 1:1 nastoupí dnes čeští tenisté v semifinále Davisova poháru se Srbskem ke čtyřhře. Mnohdy klíčový zápas začne v 15 hodin. Na utkání čtyřhry jsou nejspíše nahlášená jiná jména, než která do utkání skutečně zasáhnou.

Kapitáni sice do čtyřhry před utkáním nahlásili Iva Mináře s Janem Hájkem a Viktora Troického s Nenadem Zimonjičem, ale očekává se jiné složení deblových párů.

Za český tým nejspíš nastoupí Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem, kteří by měli čelit druhému deblistovi světa Zimonjičovi, kterého zřejmě doplní Janko Tipsarevič nebo Novak Djokovič.

V pátek dokázal v první dvouhře Radek Štěpánek vyhrát nad Troickým, který teprve tři hodiny před začátkem zápasu nahradil v nominaci druhého hráče světa Djokoviče. Poté však Berdych nesplnil roli favorita a prohrál s Tipsarevičem rovněž ve čtyřech setech.

Tipsarevič zkazil Čechům radost

"Optimální by to bylo dva nula po prvním dnu. Vedli jsem jedna nula a byla velká šance to naplnit, ale Tipsarevič odehrál skvělý zápas. Byl trochu lepší než Tomáš," řekl kapitán Jaroslav Navrátil. "Sobota bude určitě rozhodující pro vývoj celého zápasu," doplnil.

V sobotu se hraje od 15:00 čtyřhra, do které jsou nahlášeni Ivo Minář s Janem Hájkem a Troicki s Nenadem Zimonjičem. Očekává se ale, že za Česko nastoupí Berdych se Štěpánkem proti druhému deblistovi světa Zimonjičovi, kterého spíše doplní Tipsarevič nebo Djokovič.

Původním soupeřem Štěpánka měl být finalista US Open Djokovič, ale toho tři hodiny před zápasem nahradil Troicki. "Nezažil jsem to, ale pravidla jsou jasný, to se musí respektovat," řekl Navrátil. "V neděli už bude Djokovič OK a čekám, že nastoupí," dodal.

Štěpánek byl v prvním zápase lepší

Jednatřicetiletý Štěpánek se v prvním setu duelu s Troickým hledal, ale pak zápasu pestrou hrou dominoval. "Bod jako bod. Jestli je s Djokovičem, nebo Troickým, tak má stejnou cenu. Bylo to strašidelně těžký. Jsem rád, jak jsem ho zvládl, a jsem pyšnej," řekl.

V utkání s Djokovičem měl být outsiderem, ale proti Troickému vycítil on i celý tým šanci na nečekaný bod. "Jsem rád, že jsem šanci chytil za pačesy a přivedl první bod do šatny," řekl tenista, který využil své daviscupové zkušenosti. "V momentu, kdy lidi řvali mezi prvním a druhým servisem, tak jsem se nesnažil protestovat proti ničemu. Nechtěl jsem se nechat vyvést z míry. Zavřel jsem se do sebe, což se Troickému moc nepodařilo," konstatoval Štěpánek.

Berdych dostal od Štěpánka v podobě bodu hezký dárek k pětadvacátým narozeninám, který chtěl na dvorci znásobit. "Byl by to moc hezký den, kdybychom vedli dva nula, což by pro domácí sebevědomí byla studená sprcha. Ale dost slov, je to jedna jedna a musíme bojovat dál," řekl Berdych, kterému se zápas příliš nepovedl.

Tipsarevič odehrál skvělý zápas

Tipsarevič hrál na hranici svých možností, výborně podával a většinu zápasu českého finalistu Wimbledonu přehrával. "Kdybych hrál svůj lepší tenis, tak by nevyhrál ani s jeho dnešním výkonem. Ale dal jsem mu hodně šancí k brejkům, jednoduchým míčům a on je využil," uvedl Berdych, který udělal 58 nevynucených chyb.

"Tomáš, bohužel, zápasil se servisem, neměl tlak a Tipsarevič ho přehrával i ve výměnách," našel Navrátil hlavní důvod prohry.

Tagy: Česko Srbsko výhra tenis štěpánek Djokovič Berdych čtyřhra

Zdroje: ČTK