Dnes je sobota 16. ledna 2021., Svátek má Ctirad
Počasí dnes -6°C Skoro zataženo

Tenisté začali přípravu na Davis Cup v záři slavných trofejí

Tenisté začali přípravu na Davis Cup v záři slavných trofejí
V Ostravě se 7. února 2012 uskutečnila tisková konference českého tenisového výběru před víkendovým utkáním 1. kola Světové skupiny Davisova poháru proti Itálii. Na snímku celý tým, zleva: Radek Štěpánek, Tomáš Berdych, nehrající kapitán Jaroslav Navrátil, Lukáš Rosol a František Čermák. DAVID PROCHÁZKA / MEDIAFAX | zdroj: Archiv

V záři slavných trofejí, které získali Petra Kvitová a Tomáš Berdych, se sešli čeští tenisté před čtvrtfinále Davisova poháru proti Srbsku. Na hlavním vlakovém nádraží v Praze přivítal kapitán Jaroslav Navrátil Berdycha, Lukáše Rosola a Františka Čermáka. Radek Štěpánek měl omluvenku, jelikož v sobotu vyhrál v Miami čtyřhru s Leanderem Paesem a v době srazu seděl v letadle nad oceánem.

"Myslím, že šance jsou padesát na padesát. Máme výhodu domácího prostředí a doufám, že diváci budou slyšet, ale žebříčkové postavení je stejné," řekl novinářům Navrátil směrem k duelu se Srby, který se odehraje 6. až 8, dubna v O2 aréně. Srbsku chybí v nominaci první hráč světa Novak Djokovič, hrát by měli devátý hráč světa Janko Tipsarevič, Viktor Troicki (27. ATP), Dušan Lajovič (192.) a elitní deblista Nenad Zimonjič (6. čtyřhra). "I bez Djokoviče mají tým docela dost silný, ale bez něj to může být v uvozovkách určitě snadnější," uvažoval Berdych. Kapacita haly pro 13.500 fanoušků byla vyprodána za třicet hodin a bez ohledu na neúčast Djokoviče se očekává, že bude plno. "Není to exhibice, ale zápas české reprezentace. Chceme semifinále, což by byl další ohromný úspěch," řekl Navrátil. "Doufám, že si lidi kupují lístky na nás, na Česko, ne na Djokoviče. A doufám, že všichni fanoušci si přejí, aby se nám podařilo postoupit," řekl Berdych. Do pražské O2 arény se tenisté vracejí po pěti letech. V roce 2007 zde v baráži porazili Švýcarsko i s tehdejší jedničkou Rogererem Federerem. "Atmosféra byla skvělá," vzpomínal Berdych. "Nezapomenutelná," přidal se Navrátil. Tenisté většinou doma hrají v ostravské ČEZ areně, kde si zvykli na skvělé publikum. "Ostrava nasadila laťku vysoko, ale tady může hrát rozdíl, že tam se vejde sedm tisíc lidí a tady má přijít třináct tisíc. Hlasy budou rozhodovat," řekl Navrátil. "Čeští fanoušci jsou tenisové publikum, vědí, co a jak se sluší a patří," řekl Berdych. Odpoledne si tenisté vyzkoušeli antukový povrch v hale. Antuku vybrali proto, že by měla podle jejich předpokladů nejméně vyhovovat Tipsarevičovi či Troickému. "Kvůli Djokovičovi jsme povrch neřešili, ale když jsme se podívali na ostatní, tak šance porazit je na antuce by měla být největší, a nám by měla sedět, což je důležité. Doufáme, že to bude správná volba," řekl Berdych. V ČD centru hlavního nádraží v Praze byla při srazu tenistů zahájena výstava Nejcennější trofeje Petry Kvitové a Tomáše Berdycha. Do 22. dubna zde budou v prosklených vitrínách k vidění wimledonský vítězný talíř Kvitové, její broušený pohár za Turnaj mistryň a mísa za titul týmu ve Fed Cupu. Berdych zapůjčil stříbrný talíř, který získal za finále dvouhry ve Wimbledonu 2010, a repliku "salátové mísy" pro finalistu Davis Cupu z roku 2009. "Tyhle trofeje jsou motivací a bylo by hezký na to navázat, ale v obou případech je k tomu daleko," řekl Berdych.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma