Teplice potvrdily odchod trenéra Plíška po sezoně

- Sport autor: red

Trenér Jiří Plíšek po sezoně odejde od fotbalistů Teplic. ČTK to oficiálně potvrdil ředitel klubu František Hrdlička. Plíškova nástupce Severočeši zatím nevybrali, za možné kandidáty jsou považováni ústecký Svatopluk Habanec či liberecký Petr Rada.

O Plíškově odchodu se hovořilo již několikrát, ale vaz mu zjevně srazila až neúspěšná jarní série. Teplice prohrály poslední tři zápasy a inkasovaly celkem 11 branek, z toho šest v minulém duelu v Liberci. Navíc vypadly z poháru.

Spekulovalo se, že si Plíšek může svůj post zachránit v případě úspěchu v dnešní dohrávce proti pražské Spartě, ale Tepličtí dali najevo, že taková podmínka neexistuje.

"S trenérem jsme se domluvili, že po vypršení jeho smlouvy letos u týmu skončí. Po určitém čase je třeba mužstvo oživit, navíc herní projev ani výsledky v poslední době nebyly ideální," řekl teplický ředitel.

Nástupce není znám

O Plíškově nástupci zatím není jasno. Vedle Habance, který trénuje sousední Ústí nad Labem a klubem prošel v minulosti jako hráč, se objevují i jména zkušenějších koučů. Mezi nimi je údajně i nynější liberecký trenér Petr Rada, který už kdysi v Teplicích dokonce dvakrát úspěšně působil, či František Komňacký, jenž by podle některých informací mohl po sezoně překvapivě skončit v Jablonci.

Plíšek do Teplic přišel v létě před třemi lety, pod jeho vedením tým dosud odehrál 85 utkání, z nichž 37 vyhrál a 26 prohrál. V sezoně 2008/09 skončily Teplice v lize šesté, loni o dvě příčky výše. V aktuální ligové tabulce jsou Severočeši devátí.

Tagy: Teplice fotbal

Zdroje: ČTK