Thomas Morgenstern mistrem světa

- Sport autor: red

Největší favorit, olympijský vítěz ve skoku na velkém můstku z Turína 2006 a vítěz letošního ročníku Světového poháru Thomas Morgenstern nezklamal očekávání fanoušků a naprosto suveréně vyhrál závod Mistrovství světa na malém můstku.

Rozmnožil tak svou sbírku medialí,  je olympijským vítězem skoku na velkém můstku z Turína 2006, a to v jednotlivcích i družstvech, držitelem čtyř zlatých medailí z mistrovství světa jako člen rakouského družstva a jedné bronzové individuální.

Nikdo neměl šanci

Dvě bronzové, jednu jako člen družstva má i z mistrovství světa v letech. V sézoně 2007/08 vyhrál SP celkově  a v další sézoně se umístil ve SP na 7. místě s 795 body.

Na olympijských hrách ve Vancouveru v roce 2010 získal zlatou medaili za závod družstev na velkém můstku.

V závodě vedl již po prvém kole, kdy jako jediný překonal stometrovou hranici a předvedl nejdelší skok i napodruhé (107 metrů) a suverénně závod ovládl, vyhrál o neuvěřitelných devět bodů.

Naši opět nic moc

Ačkoliv od poloviny ledna nevyhrál jediný závod, pokračuje v sezoně snů. Po celkovém vítězství ve Světovém poháru a triumfu na Turné čtyř můstků si připsal další triumf.

Stříbro vybojoval další rakouský skokan Andreas Kofler, bronzovou medaili si na krk pověsil polský orel Adam Malysz.

Češi pokračovali v rozpačitých výkonech letošní sezony.  Jakub Janda skončil na děleném 21. místě. Borek Sedlák je na 27. příčce. Roman Koudelka a Lukáš Hlava nepostoupili do 2. kola.

Zdroje: ČTK