Torres podle klubového lékaře možná nestihne úvodní zápas MS

- Sport autor: red

točník Liverpoolu Fernando Torres možná nestihne úvodní zápas španělských fotbalistů na mistrovství světa v Jihoafrické republice. Uvedl to klubový lékař Peter Brukner zhruba dva týdny poté, co se šestadvacetiletý kanonýr podrobil operaci pravého kolena.

Torres si v dubnovém duelu Evropské ligy proti Benfice utrhl meniskus a po následném operačním zákroku přišel o zbytek sezony v liverpoolském dresu. Nevzdal se však naděje na start na světovém šampionátu, který pro úřadující mistry Evropy začne 16. června utkáním se Švýcarskem.

"V tomto momentu si nemůžeme být ničím absolutně jisti, ale pokud bude jeho léčba pokračovat jako dosud, v některé fázi mistrovství světa by měl být fit," řekl o Torresovi na klubovém webu šéf oddělení sportovní medicíny a výzkumu Brukner. "Zda ale bude připraven na první zápas, není jisté. Nechceme nic uspěchat, protože se na to díváme především v dlouhodobém horizontu. Na druhou stranu si však uvědomujeme, že jeho cílem je hrát na světovém šampionátu," dodal Brukner.

Autor 23 reprezentačních gólů Torres je jedním z hráčů, kteří před blížícím se turnajem dělají starosti španělskému trenérovi Vicentu del Bosquemu. Ze zranění se zotavují také záložníci Cesc Fábregas a Andrés Iniesta.

Tagy: fotbal MS

Zdroje: ČTK