Trenér Francie Laurent Blanc nejspíš skončí v reprezentaci

- Fotbal autor: red

Bývalý reprezentant Emmanuel Petit se obává, že trenér francouzských fotbalistů Laurent Blanc by mohl složit funkci kvůli problémům s některými hráči na mistrovství Evropy. Podle Petita brzy dojde kouči národního týmu trpělivost s rebely.

Image: 0136857949, License: Rights managed, Restrictions: Mandatory credit, 1162499 Ukraine, Donetsk. 06/23/2012 Head coach of the French team Laurent Blanc in the European Football Championship match between teams of Spain and France in Donetsk., Place: Ukraine, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, Ria Novosti

Image: 0136857949, License: Rights managed, Restrictions: Mandatory credit, 1162499 Ukraine, Donetsk. 06/23/2012 Head coach of the French team Laurent Blanc in the European Football Championship match between teams of Spain and France in Donetsk., Place: Ukraine, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, Ria Novosti , zdroj: Archiv

Po prohraném čtvrtfinále se Španělskem (0:2) záložník Samir Nasri vulgárně urazil novináře, za což ho odsoudili trenér i národní fotbalová federace a hrozí mu dvouletý zákaz v národním týmu. Už po základní skupině se navíc objevily informace o svárech a dalších problémech v mužstvu ze země Galského kohouta. 

Podle Petita, který společně s Blankem v letech 1998 a 2000 získal tituly mistra světa a Evropy, nevydrží bývalý obránce dlouho pracovat v kontroverzním prostředí. "Jak znám Laurenta Blanca, tak mu brzy dojde trpělivost, ale doufám, že zůstane," řekl někdejší záložník rozhlasové stanici RMC. 

"Hráči zpochybňují jeho práci a on bude mít dost chování některých z nich. Nová výzva v podobě klubového angažmá by pro něj byla zřejmě nejlepší volbou," přemítal bývalý hráč Monaka, Arsenalu, Barcelony a Chelsea. 

Petit si však také myslí, že vyřazení Francie jde zčásti i na vrub trenéra. "Je silným stoupencem Barcelony, ale v otázce taktiky tam byly některé nesrovnalosti, které šly proti jeho filozofii. Sice vrátil mužstvu jistou důstojnost, ale někdy mu při strategickém rozhodování chyběl dostatek odvahy," dodal třiašedesátinásobný reprezentant. 

Tagy: EURO 2012