Trenérka Blažková chce najít příčinu zpomalení "Rychlých holek"

- Sport autor: Jan Pastor

Chtěla na mistrovství světa medaili stejně jako Zuzana Hejnová a je úplně stejně zklamaná. Trenérka Martina Blažková připustila, že někde v tréninku mohla udělat chybu a hodlá na problém přijít, aby se v příští olympijské sezoně neopakoval.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Hejnová obsadila jako druhá žena letošních tabulek ve finále běhu na 400 metrů překážek na mistrovství světa sedmé místo v čase skoro o sekundu horším, než je její letošní český rekord z mítinku v Paříži.

"Teď se mi to všechno honí hlavou, musím se podívat zpátky do tréninku, jestli někde nebyla chybička. Zuzka mi bezmezně věřila," uvedla po finále smutná Blažková, nejlepší česká trenérka loňské sezony, která vede skupinu Rychlý holky, v níž je mimo jiné i čtvrtkařka Denisa Rosolová.

Té se v Tegu také nedařilo. "Je to čerstvé, musíme to rozebrat," řekla trenérka. Hejnová zvládla rozběh i semifinále, ale na finálový útok po solidních třech čtvrtinách trati už neměla síly. Rosolová měla velkou šanci na finále v závodu na 400 metrů, ale nepostoupila tam. Za to však nejspíš mohl také zdravotní problém.

Škoda, že ten šampionát nebyl o trochu dřív, třeba v době Paříže

Nepovedený závěr sezony budou běžkyně s trenérkou hodnotit až po jejím skončení. Hejnovou totiž čeká ještě poslední závod Diamantové ligy v Curychu. "Samozřejmě mi to vrtá hlavou. To je na delší pohled dozadu. Nevím. Přerušila jsem Zuzce (Hejnové) tu šňůru, kdy měla formu pořád. Jestli to byla chyba, těžko říct. Bála jsem se, že když nepřitrénujeme, že tady nebude mít na tři běhy," přemítala. "Těžko říct, kdybychom jen udržovaly, jestli by to bylo lepší," uvedla.

Blažková věřila, že do pátého místa bude Hejnová určitě. "Je zklamaná, stejně jako já. Přitom při rozcvičení vypadala celkem dobře, tak jsem se ani nějak nebála. Ani jsem nebyla nervózní," řekla. "Škoda, že ten šampionát nebyl o trochu dřív, třeba v době Paříže. Jet sem s druhým časem a odjet sedmá, to je neodpovídající. Mrzí mě to, ale nic s tím teď už neuděláme," dodala.

Zdroje: ČTK