Třinec může už o víkendu slavit svůj první hokejový titul

- Sport autor: red

Stačí dvě vítězství a hokejisté Třince mohou už v sobotu dosáhnout na svůj první titul v extraligové historii. Oceláři vyhráli první dva finálové zápasy proti Vítkovicím, ale série se nyní stěhuje do Ostravy a výhodu domácího prostředí bude mít dvakrát jejich soupeř.

Třinec dělí dvě výhry od zlatých medailí, tak blízko slezský vítěz dlouhodobé části ještě nikdy nebyl. "Ve Vítkovicích budou zápasy o hodně těžší. Víme i z vlastní zkušenosti, že se tam těžko vyhrává, Vítkovice jsou na domácím hřišti sebevědomé a neskutečně úspěšné," řekl třinecký trenér Pavel Marek.

Vítkovické stihl zdrcující závěr druhého finále. Prohráli dvěma góly ze závěrečných 61 sekund. "Ale sebevědomí nám zůstalo, víra tam je. Doufáme, že doma budou naším šestým hráčem fanoušci. Ono se to tak sice říká, ale opravdu to tak funguje," prohlásil vítkovický kouč Mojmír Trličík.

Vítkovice se nevzdávají

Vítkovice se ani po dvou porážkách nevzdávají a svou víru mají čím podepřít. V základní části doma Třinec dvakrát o gól porazily, a to v minulých sezonách nebývalo zvykem, protože Ocelářům se v Ostravě v předchozích letech dařilo. Zvlášť poslední vzájemný zápas v ČEZ Aréně byl pro silné nátury - Vítkovice po bláznivém průběhu otočily stav z 1:4 na 5:4.

"První zápas byl strašně vyrovnaný, ve druhém už Třinci o nic nešlo a my jsme to vůlí otočili. Ale bylo to tím, že Třinci už právě o nic nešlo, za stavu 4:1 Honza Peterek nedal gól do prázdné branky," řekl Trličík.

Domácí celek by také mohl profitovat z výhody širšího kluziště. Trličík připouští, že na menším hřišti - podobném tomu v Třinci - nabírá hra jiný ráz. "Máte méně času na řešení situací, ale s ohledem na kvalitu kádru Třince to výhoda nebude," tvrdil Trličík, jehož tým letos v Ostravě prohrál jen šestkrát a má doma nejúspěšnější bilanci ze všech extraligových celků.

Šikovní střelci Vítkovic

Pokud v ní však tým hodlá pokračovat, musí podle Trličíka přidat. "Naše přesilové hry a hru v obranném pásmu, kde nás Třinec zapojením obránců do ofenzivy dokáže přehrát. Tam je co zlepšovat," řekl Trličík. "Musíme zjednodušit i zakončení, Třinec má přece jenom o něco větší drajv do brány," dodal.

Marek je po dvou výhrách spokojenější. Výhrady má ale také k defenzivní činnosti. "S hrou ve středním pásmu nejsme tak spokojeni. Plynou z toho šance pro soupeře a Vítkovice mají šikovné střelce, které bychom do šancí pouštět neměli," podotkl Marek.

Zápasy ve vítkovické aréně začínají v pátek i v sobotu v 18:10. Jsou už zcela vyprodány.

Tagy: hokej Třinec vítkovice

Zdroje: ČTK