Úspěšné tažení Kvitové a Berdycha v Pekingu. Čeká je tvrdé finále

- Tenis autor: Alina Holušová

Čeští tenisté Petra Kvitová a Tomáš Berdych budou na tenisovém turnaji v Pekingu bojovat o titul. Kvitová se v semifinále dostala přes australskou kolegyni Samanthu Stosurovou (6:3, 5:7 a 6:2) a ve finále ji čeká ruský fenomén Maria Šarapovová. Berdych s přehledem porazil Slováka Martina Kližana (6:4 a 6:1), o titul se ovšem utká s hvězdným soupeřem, světovou jedničkou Novakem Djokovičem. 

Berdych naposledy zvítězil v Pekingu před třemi lety

Berdych naposledy zvítězil v Pekingu před třemi lety,zdroj: Profimedia.cz

Kvitová na závěr sezóny předvádí v Pekingu výbornou formu. Ve finále ji čeká světová čtyřka Šarapovová. Kvitová ji už v minulosti dokázala porazit, v roce 2011 ve finále Wimbledonu a krátce na to v Tokiu. Od Australian Open ale s Ruskou prohrávala, naposledy letos v Miami.

Do souboje se Stosurovou vstopila jakoby nejistě a v průběhu půlky prvního setu působila nervozně. Set nicméně vyhrála 6:3. Hráčky následně překvapil déšť, takže se pokračovalo pod zataženou střechou, ovšem předtím se musel vysušit kurt. Tenistky čekaly půl hodiny. 

Druhý set se odehrál v neprospěch české tenistky. "Ve druhém setu byla lepší, odehrála ho skvěle. Trochu jsem se pak bála, protože kdyby Samantha takhle hrála dál, bylo by to asi rychlé. Ale dostala jsem šanci a využila ji. Celý zápas byl nahoru dolů," komentovala pak Kvitová soupeřku. Ve třetím setu ale Australanku přehrála. 

Berdych zatím ze tří letošních finále dokázal vybojovat pouze jediné v Rotterdamu. Triumf v Pekingu zažil v roce 2011 a když v neděli uspěje, získá desátý titul v kariéře. Jenže Djokovič v Pekingu zatím ještě nikdy neprohrál. 

Se Slovákem, který se do semifinále dostal po překvapivém vítězství nad Rafaelem Nadalem, si český tenista poradil bez problémů. Kližan si pravda během zápasu poranil nohu, přesto s Berdychem dokázal chvíli relativně udržet krok. Už od druhého setu ale bylo jasné, že do finále postoupí Čech. 

Úspěšné tažení českých tenistů v Pekingu ještě korunovala ziskem deblové trofeje Andrea Hlaváčková, která spolu s Číňankou Pcheng Šuaj porazila zimbabwsko-indický pár Cara Blacková, Sania Mirzaová (6:4, 6:4). 

Tagy: tenis turnaj v Pekingu čeští sportovci čeští tenisté sport China Open

Zdroje: ČTK