Útok na Kvitovou šokoval svět. Soupeřky zděsil, média pátrají po detailech

- Tenis autor: von

Přepadení Petry Kvitové mělo ve světě velkou odezvu. I její největší soupeřky přejí české tenistce brzké uzdravení a rychlý návrat na kurty. Útok na jednu z nejoblíbenějších tenistek na okruhu detailně rozebírají i světová média, která kromě samotného přepadení zajímá i otázka, zda bude moci Kvitová pokračovat v kariéře i po operaci ruky.  

Petra Kvitová patří mezi nejoblíbenější hráčky na okruhu, i proto jí soupeřky přejí po útoku brzké uzdravení

Petra Kvitová patří mezi nejoblíbenější hráčky na okruhu, i proto jí soupeřky přejí po útoku brzké uzdravení,zdroj: Profimedia.cz

"Je to strašné. Nevím, co k tomu říci. Tohle jsou věci, které jsou pro nás všechny hrozně šokující," řekla Lucie Šafářová bezprostředně poté, co se o incidentu dozvěděla. "Myslím si, že nic takového by se dít nemělo. Obecně. Ať už nyní to, co se děje v Berlíně, nebo i to, co se přihodilo Petře," dodala Šafářová.

Přiznala, že se v dnešní době obává i cestování. "Vystupujeme na obrovských sportovních akcích. Dnes už i při nich jsou pochyby, i když pořadatelé dělají stále větší a větší bezpečnostní opatření. To, co se stalo Petře, se může stát komukoliv z nás. Mám z toho husí kůži," uvedla Šafářová.

"Právě jsem se dozvěděla o Petře Kvitové a o tom strašlivém pobodání a zranění ruky," tweetovala tenisová legenda Navrátilová. "Všichni držíme palce," dodala.

Své rozčilení sdílela i osmá hráčka světa Madison Keysová. "Jsem úplně rozhozená z té zprávy o Petře Kvitové. Bezpochyby jedna z nejmilejších lidí, jaké jsem kdy potkala. Myslím na ni," napsala Američanka a shrnula tak pocity dalších tenistek. V podobném duchu se vyjádřily i Wozniacká, Azarenková, Polka Agnieszka Radwaňská či Američanka Coco Vandewegheová.

"Všechny mé modlitby a myšlenky jsou dnes u Petry. Tohle je víc než příšerné. Jsi tak silná, vrátíš se k nám zpátky na WTA Tour," vzkázala Kvitové bývalá wimbledonská šampionka Marion Bartoliová z Francie. Zděšená byla i její krajanka Kristina Mladenovicová, která Kvitové rovněž popřála hodně sil k rychlému návratu.

Dvojnásobná vítězka Wimbledonu byla dnes ráno přepadena ve svém bytě v Prostějově. Při přepadení se bránila a má řezné rány na levé ruce, ve které drží raketu. Nejspíše jsou zasaženy i šlachy, proto musela podstoupit chirurgický zákrok.

Guardian prozradil i ukradenou částku

Útočník, který vystupoval jako pracovník energetické společnosti, a šestadvacetiletá tenistka bojovali v koupelně. Muž jí držel nůž u krku a tenistka utrpěla řezné rány na čtyřech prstech, informovala britská televizní stanice BBC. Odpoledne Kvitová podstoupila operaci, kterou reportér BBC David Ornstein nazval "chirurgickým zákrokem potenciálně zachraňujícím kariéru".

Americký deník The New York Times si rovněž všímá toho, že šlo o "náhodný" zločin a útočník zprvu nepoznal, o koho jde. Když to ale zjistil, došlo k popisovanému souboji v koupelně. Jak list dodává, zatím není známo, jaké jsou prognózy jejího zotavení.

Detaily útoku zaujaly i britská média. Jak píše deník The Guardian, Kvitová zrovna krátce před půl devátou ráno snídala, když zazvonil zvonek a za dveřmi stál muž, který tvrdil, že jde odečíst stav elektroměru. Když ho ale pustila dovnitř, začal ji ohrožovat nožem. Asi pětatřicetiletý muž z bytu ukradl 5000 Kč, policie po něm stále pátrá a vyzývá k pomoci i širokou veřejnost.

Útok ohrozil šance Kvitové zahrát si v dalším grandslamu, kterým je Australian Open začínající již 16. ledna v Melbourne, dodal britský list. Účast české tenistky na tomto turnaji ale nebyla jistá již dříve vzhledem k jejímu zranění nohy.

Tagy: české tenistky

Zdroje: ČTK