Záhada zranění Kvitové odhalena. Je to únavovka, zní verdikt lékařů

- Tenis autor: art

Česká tenisová dvojka Petra Kvitová dlouho nevěděla, co přesně trápí její zraněný kotník, kvůli kterému musela odstoupit i z finále Fed Cupu ve Francii. Bohužel, lékaři dnes potvrdili tu nejhorší možnou variantu, únavovou zlomeninu.

Petře Kvitové teď nezbývá než doufat, že novou sezónu stihne

Petře Kvitové teď nezbývá než doufat, že novou sezónu stihne,zdroj: Profimedia.cz

"O víkendu jsem byla po kontrolní magnetické rezonanci u profesora Pavla Koláře, který mi diagnostikoval únavovou zlomeninu zánártních kůstek. Teď mám minimálně na dva týdny ortézu," uvedla světová jedenáctka.

Kvitová měla podezření na únavovou zlomeninu po titulu na Elite Trophy v Číně začátkem listopadu, po příjezdu na finále Fed Cupu do Štrasburku vyšetření ukázalo "pouze" edém. Kvitová ve Francii odehrála jednu dvouhru a do druhé nenastoupila.

Po týdnu v Česku odjela na dovolenou do Dubaje a po návratu kontrolní vyšetření odhalilo, že únavovou zlomeninu skutečně má. "Kondici tak budu cvičit jen s horní polovinou těla a při plavání," upřesnila plán na nadcházející dva týdny.

Do nové sezony by Kvitová měla vstoupit 1. ledna při Hopmanově poháru v Perthu. "Věřím, že to neohrozí můj start do sezony, i když celý plán kondiční přípravy pochopitelně ovlivněn bude a budeme ho muset upravovat," řekla hráčka, jež nově angažovala za trenéra Jiřího Vaňka, který do letoška vedl Karolínu Plíškovou.

Tagy: česká tenistka čeští tenisté

Zdroje: ČTK