V nominaci Švédska je jediný hráč z Evropy. Kouč spoléhá na hráče z NHL

- Hokej autor: Danica Klein

Trenér hokejistů Švédska Pär Marts má v nominaci na únorové olympijské hry v Soči s výjimkou útočníka Jammieho Ericssona ze Skeleftey výhradně hráče ze zámořské NHL. Mezi nimi je i jeden úplný nováček - pětadvacetiletý forvard Carl Hagelin z New Yorku Rangers. Švédové budou 12. února prvním soupeřem Česka v základní skupině C. 

Trenér Pär Marts

Trenér Pär Marts,zdroj: Getty Images

Největší zastoupení ve výběru má s šesti hráči Detroit a mezi mimi je i jednačtyřicetiletý útočník Daniel Alfredsson, který se představí na olympijských hrách už popáté. Vedle něj je v současném kádru dalších pět olympijských vítězů z roku 2006. Zlato z Turína mají také brankář Henrik Lundqvist z New Yorku Rangers, bek Niklas Kronwall s útočníkem Henrikem Zetterbergem z Detroitu a dvojčata Daniel a Henrik Sedinové z Vancouveru. Švédy čeká v základní skupině také Švýcarsko a Lotyšsko. 

Nominace hokejistů Švédska na olympijské hry v Soči (12.-23.února): 

Brankáři: Jhonas Enroth (Buffalo/NHL), Henrik Lundqvist (New York Rangers/NHL), Jonas Gustavsson (Detroit/NHL), 

Obránci: Niklas Hjalmarsson, Johnny Oduya (oba Chicago/NHL), Jonathan Ericsson, Niklas Kronwall (oba Detroit/NHL), Oliver Ekman-Larsson (Phoenix/NHL), Henrik Tallinder (Buffalo/NHL), Alexander Edler (Vancouver/NHL), Erik Karlsson (Ottawa/NHL), 

Útočníci: Daniel Alfredsson, Henrik Zetterberg, Johan Franzén (všichni Detroit/NHL), Daniel Sedin, Henrik Sedin (oba Vancouver/NHL), Patrik Berglund (St. Louis/NHL), Marcus Krüger (Chicago/NHL), Jakob Silfverberg (Anaheim/NHL), Nicklas Bäckström (Washington/NHL), Alexander Steen (St. Louis/NHL), Loui Eriksson (Boston/NHL), Jimmie Ericsson (Skelleftea), Carl Hagelin (New York Rangers/NHL), Gabriel Landeskog (Colorado/NHL). 

Tagy: nominace Olympiáda v Soči Švédská hokejová reprezentace

Zdroje: ČTK