V Šachtaru velebí Hüschmanův gól, který pomohl k postupu přes Řím

- Sport autor: red

Fotbalová euforie zavalila hornické město Doněck, v němž se poprvé v historii slaví postup do osmifinále Ligy mistrů. Místní Šachtar suverénně vyřadil favorizovaný AS Řím a v odvetě mu podle trenéra Mircey Luceska hodně pomohl vedoucí gól českého záložníka Tomáše Hübschmana.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Úterní výhra 3:0 stvrdila průnik ukrajinského velkoklubu mezi elitní evropskou osmičku. Římský AS nespasil ani nový kouč Vicenzo Montella.

Lodivod Šachtaru Lucescu si pochvaloval, jak Hübschman z týmu sejmul nervozitu. "Na začátku hrál Řím výborně, ale když jsme dali první gól, naše spolupráce a souhra šly neuvěřitelně nahoru," pochvaloval si rumunský kouč příspěvek českého reprezentanta. Ten má sice v Šachtaru na starosti hlavně černou práci a kryje záda ofenzivním brazilským hvězdám, ale v odvetě proti AS ukázal i ofenzivní sklony. Jemnou tečí v 18. minutě sebral nadechujícím se hostům, kteří první zápas doma prohráli 2:3, vítr z plachet.

Potupení Římané

"Máme spoustu mladých hráčů, před kterými je obrovská budoucnost," řekl Lucescu. Úspěch Šachtaru by podle něj neměl být snižován tím, že Řím hrál od 41. minuty v oslabení po vyloučení zadáka Mexése. "Ano, pak byli ještě mnohem nervóznější, ale my hráli výborně i proti jedenácti. Postoupili bychom i tak. Věděli jsme, že ten náskok z prvního utkání nemůžeme promarnit," prohlásil sebevědomě Lucescu.

Římané odjeli z Doněcku potupeni. A jejich kouč Montella nebude příliš rád vzpomínat na svůj první zápas na lavičce v Lize mistrů. Sám ale věděl, že po domácí prohře, po níž u týmu skončil jeho předchůdce Claudio Ranieri, byly šance AS mizivé.

"Před zápasem jsem hráčům říkal, ať ukážou, že se zlepšují navzdory tomu, jak dopadl první zápas. Dokud jsme hráli v jedenácti, bylo to velmi dobré. Po vyloučení to bylo mnohem těžší, zvlášť proti týmu jako Šachtar," řekl Montella. I z prohry si prý Římané mohou vzít ponaučení. "Tato porážka nás nesmí demoralizovat. To byl náš největší problém ve chvíli, když jsem přišel," uvedl Montella.

Tagy: fotbal

Zdroje: ČTK