Vaidišová dala Pousové 'kanára' a v Praze postoupila do čtvrtfinále

- Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Také druhé utkání před domácím publikem Nicole Vaidišová zvládla. V duelu s Laurou Pousovou sice ztratila druhý set, ale třetí rozhodující sada se proměnila v jednoznačnou záležitost. Česká tenistka nadělila Španělce "kanára", vyhrála 6:1, 4:6, 6:0 a je na pražském turnaji ITF ve čtvrtfinále.

Nicole má za sebou v Praze další vítězný duel

Nicole má za sebou v Praze další vítězný duel,zdroj: Profimedia.cz

Tam prošla i nejvýše nasazená Denisa Allertová po výhře nad Markétou Vondroušovou dvakrát 6:2. 

Ve středu hrála šestadvacetiletá Vaidišová v Česku poprvé po loňském návratu na dvorce a v duelu hráček z třetí stovky světového žebříčku zdolala Elicu Kostovovou z Bulharska ve dvou setech. 

Pousová, které patří v pořadí WTA 182. místo a v Praze na úvod vyřadila nasazenou trojku Kláru Koukalovou, ji připravila o druhou sadu, ale rozhodující dějství pak měla někdejší semifinalistka dvou grandslamových turnajů zcela ve své moci. 

"Byla jsem už klidnější, dvě výhry jsou super a těším se na další kolo," řekla Vaidišová. "Byla to nepříjemná soupeřka, hlavně ve spojení s povrchem, a panovaly brutální podmínky. Potěšilo mě, že jsem zvládla třetí set. Trošku jsem se potřebovala uklidnit, orazit si a jí časem trošku asi docházely síly," dodala. 

Do čtvrtfinále na okruhu ITF se Vaidišová dostala po návratu na kurty počtvrté, semifinále hrála jen v únoru v Midlandu. 

Tagy: Praha turnaj česká tenistka

Zdroje: ČTK