Dnes je pondělí 20. září 2021., Svátek má Oleg
Počasí dnes 8°C Skoro zataženo

Varování pro golfisty: Nelyžujte, nekoulujte se. Hrozí zranění

Varování pro golfisty: Nelyžujte, nekoulujte se. Hrozí zranění
Golf versus lyžování | zdroj: ThinkStock

Zranění v golfu nejsou až tak častá. O to bizarněji působí některé nehody a následná zranění hráčů. Posledním přírůstkem je zranění Olivera Wilsona, kvůli němuž bude mimo hru šest týdnů. A věřte nevěřte, způsobil si ho při sněhové koulovačce.

Původně měl Oliver Wilson hrát v Abu Dhabi a tento týden v Dubaji, jenže místo toho bude se zlomeným zápěstím šest týdnů mimo hru. Proč? Při sněhové přestřelce se snažil uhnout, jak sám prozradil na Twitteru, zásahu „smrtící sněhovou koulí“, uklouzl a při pádu si zlomil ruku v zápěstí.

Nebyl ale zdaleka jediný mezi golfisty, kterým se sněhové radovánky „vymstily“. Před měsícem si Španěl Miguel Angel Jimenez zlomil nohu při lyžování. Osmačtyřicetiletý hráč, který v prosinci vyhrál turnaj v Hong Kongu a stal se nejstarším vítězem turnaje European Tour v historii, bude mimo minimálně pět měsíců.

Do kategorie sněhových úrazů patří i zranění Paula Caseyho, které si způsobil loni v lednu v Coloradu poté, když se snažil krotit snowboardové prkno. Nezkrotil a dva měsíce kvůli zraněnému rameni nehrál.

Skok do jezera - zlomená holenní kost

Mezi opravdu bizarní zranění ale patří například ta, která si způsobil Francouz Thomas Levet. Naposledy si při pádu na Volvo Champions zlomil žebro. Ještě kurióznější ale bylo to, které si způsobil po svém triumfu na Open de France v roce 2011. Na oslavu vítězství skočil do jezera a zlomil si holenní kost. Přišel kvůli tomu o start na British Open.

Jeho krajan Francois Calmels, který hraje Challenge Tour, si zase nepěkně pořezal loni v dubnu čtyři prsty na ruce o dveře výtahu, když se snažil chytit na vodítku svého utíkajícího psa.

Pro změnu prsty do dveří svého hotelového pokoje v Číně si loni v prosinci přirazil Graeme McDowell. „Vůbec nevím, jak se to stalo,“ okomentoval bývalý vítěz US Open bolestivé zranění.

Do výčtu bizarních úrazů se dá zařadit i Lucas Glover, taktéž bývalý vítěz US Open. Ten přišel loni o úvodní turnaj sezony poté, co si na moři při paddleboardingu, což je jízda vestoje na prknu podobném surfovému, vykloubil koleno na pravé noze.

A pak, že golf je bezpečný sport... 

vice-golfee zdroj: tisková zpráva

Zdroje:
http://www.golfee.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 20.9.2021 Exchange s.r.o.

EUR 25,350 25,450
USD 21,530 21,670
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma