Ve sprintu dvojic na MS byli Češi šestí

- Lyžování autor: art

Ve sprintu dvojic volnou technikou na MS ve Falunu dojela česká dvojice Aleš Razým a Dušan Kožíšek šestá. Závod s přehledem opanoval norský tým Finn Haagen Krogh a Petter Northug, za kterým pak dojeli Rusové a Italové. 

Dušan Kožíšek vyvezl v posledním úseku český tandem na šesté místo. Na snímku Kožíšek na MČR v Novém Městě

Dušan Kožíšek vyvezl v posledním úseku český tandem na šesté místo. Na snímku Kožíšek na MČR v Novém Městě,zdroj: Profimedia.cz

V první půlce závodu jeli Češi na konci finálové desítky, pak se ale rozjeli. V závěrečném úseku do toho šlápl Kožíšek a vyšvihl český tandem na šesté místo. Na vítězné Nory měla česká dvojice manko necelých 17 sekund.

Norská dvojice finále zcela ovládla, v druhé půlce netaktizovali a tvrdě dřeli. Vybojovali si tak slušný odstup, poslední úsek nastoupil dvaadvacetiletý Northug s náskokem přes 15 sekund.

Northug tak ve Falunu získal už druhou zlatou medaili, pro první cenný kov si dosprintoval v závodě jednotlivců. Po úspěšné sezóně se mu tak trest za loňskou autonehodu bude odpykávat o něco snáz.

I v ženské kategorii se vedlo norským reprezentantům. Ingvild Flugstad Östbergová na pátém úseku vybojovala náskok, který pak její kolegyně Maiken Caspersen Fallaová dokázala udržet. Dramatický souboj o stříbro ve finiši vyhrála Švédka Stina Nilssonová, která porazila polskou závodnici Justynu Kowalczykovou. 

Tagy: lyžování sprint MS ve Falunu Falun

Zdroje: ČTK