Věk se nedá zastavit, řekl Petr Čáslava a dal reprezentaci sbohem

- Hokej autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Domácí světový šampionát byl poslední akcí, na které se Petr Čáslava objevil v národním dresu. Pětatřicetiletý bek se rozhodl ukončit reprezentační kariéru.

Čáslava patřil mezi základní kameny defenzivy české reprezentace

Čáslava patřil mezi základní kameny defenzivy české reprezentace,zdroj: Profimedia.cz

Mistr světa z roku 2010 odehrál v Praze jubilejní 200. zápas v reprezentačním dresu. "Věk ubíhá každému stejně, nemůžete říct stop. Když chcete hrát na světové úrovni, měli byste působit v cizině. Skok z extraligy je obrovský. Není jednoduché se pak přizpůsobit takovému hokeji. Podle toho se i zařídím," uvedl Čáslava pro Pardubický deník a MfDnes. 

Počet jeho reprezentačních startů se tak zastaví na čísle 201. "Dopředu jsem o tom nepřemýšlel. Ale pokud jste soudný, poznáte, že ostatní hráči jsou rychlejší, vy sám potřebujete na regeneraci najednou mnohem víc času... A opravdu se do rychlíku s názvem mistrovství světa skáče z české extraligy hodně obtížně. Možná, že ještě do nějaké Euro Hockey Tour by to šlo, nějaký přátelák dáte. Ale mistrovství je úplně jiný level," podotkl. 

Čáslava se tento týden připojil k přípravě extraligových Pardubic. Doposud trénoval individuálně a odpočíval po náročné sezoně, která pro něj skončila v polovině května. 

Tagy: konec kariéra Česká hokejová reprezentace hokejové mistrovství světa 2015

Zdroje: ČTK