Verbíř se rozhodl po sezoně ukončit kariéru, možná už v zimě

- Sport autor: red

Teplický záložník Pavel Verbíř po sezoně skončí s fotbalem. Sedmatřicetiletý hráč dnes novinářům řekl, že by rád dodržel svou smlouvu a odehrál ještě jednu sezonu, ale stejně tak by prý mohl skončit už v zimě. Chce prý odejít v době, kdy na ligový fotbal ještě stačí. Verbíř patří k legendám, v Teplicích už působí dvacátou sezonu a v klubu by po skončení kariéry měl zůstat i jako funkcionář.

"Chci končit tak, aby si mě lidi pamatovali v dobrém, ne aby na mě začali pískat," řekl dnes Verbíř. O konci kariéry prý přemýšlel už delší dobu, ale protože se mu vyhýbala zranění, rozhodl se ještě zůstat. "Není to ani tak věkem, ale už mě láká práce u fotbalu z jiného pohledu a dostal jsem od pana Hrdličky nabídku," přiznal Verbíř. Připustil, že by dokonce mohl skončit už letos v zimě, tedy krátce po svých osmatřicetinách.

Verbíř v Teplicích působí od ledna 1992, kdy Teplice ještě hrály třetí ligu. Byl ústřední postavou vzestupu, který klub zažil v 90. letech a dostal se i do reprezentace, za níž odehrál 10 zápasů a přidal dva reprezentační góly. V lize zatím odehrál 358 zápasů, v nichž nastřílel 74 branek, i s nižšími soutěžemi má ve svých statistikách okolo 500 zápasů ve žlutomodrém dresu.

Konkrétní představu o tom, jak se s Verbířem rozloučí, ještě Tepličtí ani nemají. Pokud by vydržel až do jara, je možné, že by se mohl na hřišti potkat se svým synem, kterého letos čeká poslední sezona v teplickém dorostu. Trenér Jiří Plíšek takovou možnost připustil. "Bude to ale záležet hlavně na 'Malém Verbovi', jak se s tím popere," řekl ČTK na adresu Verbířova syna kouč.

Tagy: Teplice fotbal

Zdroje: ČTK