Verdasco s poraněným kotníkem nestačil v Madridu na Melzera

- Sport autor: red

Už ve třetím kole skončil turnaj série Masters v Madridu pro jednoho z favoritů Fernanda Verdaska. Šestý nasazený rodák ze španělské metropole dnes podlehl Rakušanovi Jürgenu Melzerovi i kvůli zranění kotníku, který si poranil v předchozím duelu s Chorvatem Ivem Karlovičem.

Šestý nasazený rodák ze španělské metropole dnes podlehl Rakušanovi Jürgenu Melzerovi i kvůli zranění kotníku, který si poranil v předchozím duelu s Chorvatem Ivem Karlovičem.

"Ale na French Open bych měl být v pořádku. Je to v hloupém místě, kde je spousta vazů, ale podle fyzioterapeutů nejde o nic vážného," řekl Verdasco, jenž před turnajem hovořil o tom, že je v životní formě. V minulých týdnech ji šestadvacetiletý hráč potvrzoval v Monte Carlu, kde došel do finále, vítězstvím v Barceloně a semifinálovou účastí v Římě.

Třicátý hráč světa Melzer vyrovnal postupem do čtvrtfinále svůj nejlepší výsledek na turnaji Masters. Jeho dalším soupeřem bude opět domácí hráč Nicolas Almagro.

Ve třetím kole nezaváhal antukový fenomén Rafael Nadal. Verdaskův přemožitel z monackého finále zdolal před zraky Cristiana Ronalda a dalších hvězd fotbalového Realu Madrid Američana Johna Isnera. Nad finalistou turnaje v Bělehradu z minulého týdne zvítězil druhý nasazený hráč 7:5, 6:4.

Tagy: ATP tenis

Zdroje: ČTK