Vicemistr AS Řím začal sezonu remízou 0:0 s nováčkem Cesenou

- Sport autor: red

Fotbalisté AS Řím začali novou sezonu italské ligy překvapivou domácí bezbrankovou remízou s nováčkem Cesenou.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Úřadující vicemistr v létě kvůli špatné finanční situaci příliš nových fotbalistů nezískal. Brazilská ofenzivní posila Adriano nenastoupila kvůli zranění. Cesena, která se mezi elitu vrátila po 19 letech, mohla v druhém poločase dokonce senzačně zvítězit.

Vítězně naopak vstoupil do nové sezony FC Janov, jehož hráči porazili v dalším dnešním utkání Udine na jeho hřišti 1:0 brankou střídajícího krajního beka Mesta z 81. minuty.

Ani na lavičce domácího celku nebyl talentovaný český útočník Matěj Vydra, který do italského mužstva v létě přestoupil z Baníku Ostrava.

V základní sestavě Janova nastoupily všechny zvučné letní posily: portugalský brankář Eduardo, v záloze jeho krajan Veloso a v obraně Brazilec Rafinha. Debutující útočník Toni musel kvůli zranění ze hřiště už v prvním poločase.

Valencie začala nový ročník španělské ligy výhrou 3:1 nad Málagou

Fotbalisté Valencie porazili v úvodním zápase nové sezony španělské ligy Málagu na jejím hřišti 3:1. Zápas rozhodl dvěma brankami během čtyř minut druhého poločasu záložník Joaquín. Při svém soutěžním debutu za Valencii skórovala i letní ofenzivní posila z Mallorky Aritz Aduriz.

Netopýři" tak zvládli první test bez svých dlouholetých klíčových hráčů Davida Villy a Davida Silvy, kteří v létě přestoupili do Barcelony respektive Manchesteru City.

Ligová premiéra naopak nevyšla novému portugalskému trenérovi Málagy Jesualdovi Ferreirovi. Ten na lavičku sedmnáctého týmu minulé sezony zamířil před sezonou z Porta.

Tři body získalo v dalším dnešním zápase i Bilbao, které zvítězilo Llorenteho brankou na hřišti nováčka z Alicante 1:0.

Tagy: Itálie fotbal

Zdroje: ČTK