- Sport autor: red

V osmifinále Evropské ligy vypadli fotbalisté bohatého Manchesteru City i ruský mistr Zenit Petrohrad. Do čtvrtfinále naopak postoupil Spartak Moskva, který bez potrestaného obránce Marka Suchého porazil Ajax Amsterodam 3:0 a potvrdil slibnou venkovní výhru 1:0 z prvního duelu v Nizozemsku.

Domácím zajistili dvoubrankové vedení během úvodní půlhodiny Dmitrij Kombarov a brazilský útočník Welliton. Skóre uzavřel devět minut před přestávkou další Brazilec a kapitán týmu Alex, který se trefil i v Amsterodamu.

Petrohrad musel doma proti Twente Enschede dohánět nepříznivý výsledek 0:3 bez reprezentačního brankáře Vjačeslava Malafejeva, kterému dnes ráno při autonehodě zahynula žena. Svěřencům italského trenéra Luciana Spallettiho zajistili dvoubrankové vedení během prvního poločasu záložník Roman Širokov a útočník Alexandr Keržakov

Třetí zásah znamenající prodloužení ale vítěz Poháru UEFA z roku 2008 nepřidal. Zenit si v letošním ročníku soutěže udržel stoprocentní domácí bilanci, přesto končí.

Jeden zásah chyběl také Manchesteru City, který bez vyloučeného Maria Balotelliho doma vyhrál nad Dynamem Kyjev 1:0. Kontroverzní italský útočník dostal červenou kartu ve 36. minutě, když dohrál nebezpečným "šlapákem" souboj s obráncem Goranem Popovem.

Oslabení domácí se i přesto dostali za tři minuty do vedení. Rána srbského obránce Aleksandara Kolarova prošla pod tělem gólmana Olexandra Šovkovského. Další branku však úpěnlivě bránící Ukrajinci soupeři nedovolili.

Tagy: fotbal