Vladimír Šmicer se rozloučil s kariérou

- Sport autor: red

Nadšen z atmosféry v Edenu byl Vladimír Šmicer při své rozlučce s fotbalovou kariérou v benefičním utkání internacionálů Slavie a Sparty, kterou sledovalo 15.000 diváků. Diváky potěšil dvěma góly, poslední branku zápas dal v závěrečné minutě jeho šestiletý syn Jiří.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

"Musel jsem se hodně držet," přiznal po zápase dojatý Šmicer, který s aktivní kariérou skončil na podzim loňského roku a krátce poté se stal manažerem české reprezentace. "Když mi takoví fotbalisté udělali špalír, tak jsem byl moc dojatý, to jsem nečekal. Byla to pro mě hrozná čest a navíc ke konci u toho byl malý. Hlavně musím pochválit diváky, udělali skvělou atmosféru," uvedl Šmicer. Podle něj bylo na samotných hráčích, aby se fanouškům odvděčili. "Byly tam krásné akce, krásné góly a konec jsme zrežírovali tak, aby malý dal gól," řekl novinářům vicemistr Evropy z roku 1996 a vítěz Ligy mistrů s Liverpoolem.

Když se v únoru začalo o této akci uvažovat, prý tomu moc nevěřil. "Moc se mi do toho nechtělo. Nevěděl jsem, jak to dopadne, ale vše předčilo moje očekávání, hlavně ta fantastická kulisa. A vidět Patrika (Bergra) či Méďu (Nedvěda) jak vypálí ty střely z dálky, to je nádhera," řekl Šmicer. Na trávníku podle něj bylo vidět, jak kvalitní fotbalisté nastoupili. "A to i přesto, že již nějaké roky máme. Ale ukázalo to, kde ten český fotbal v minulých patnácti letech byl," prohlásil.

Podobným akcím se nebude bránit ani v budoucnu. "Hlavně aby si to užili diváci, my jsme si to na hřišti užili skvěle. Takové zápasy mají cenu a doufám, že vybereme více peněz na nadaci internacionálů. Lépe to dopadnout nemohlo. Jsem nadšený, dojatý," zopakoval Šmicer.

Nápad, aby ho vystřídal v utkání syn, prý přišel od moderátora Leoše Mereše. "Hodně do scénáře mluvil a kluci byli pro. Je to taková symbolika. Jirku fotbal strašně baví, moc se těšil, že uvidí Poborského, Nedvěda a Bergra na hřišti. Bude to mít strašně těžké, synové to mají složité, ale žádné velké transferové plány nedělám. Hlavně, že ho to baví," řekl Šmicer, který měl obavy, zda syn na hřiště půjde. "Napřed nechtěl. Jednou jsem ho přivedl na nábor Slavie a on se rozbrečel. Museli jsme odjet. Ale už je starší a zvládl to," uvedl hrdý otec.

Spoluhráči ani soupeři jej prý ničím moc nepřekvapili. "Nedvěd si dal zase maraton na hřišti. Poborský říkal, že ho táhne sval, ale lítal tam zase klasicky jako zajíc. Někteří toho měli plné zuby, ale to je jasné," dodal Šmicer.
jc ura

Tagy: fotbal Šmicer slavia

Zdroje: ČTK