Vlasák vede produktivitu extraligy, o bod před Strakou

- Sport autor: red

Hokejový útočník Tomáš Vlasák z Plzně vede produktivitu extraligy po polovině základní části o bod před klubovým spoluhráčem Martinem Strakou. Vlasák nasbíral v 26 zápasech 36 bodů za 13 branek a 23 přihrávek.

Straka odehrál o zápas méně, vstřelil deset gólů a s 25 asistencemi je nejlepším nahrávačem. Třetí Petr Leška ze Zlína má na kontě z 27 utkání 33 bodů za 13 přesných zásahů a 20 přihrávek.

Nejlepším střelcem je s 15 trefami Martin Růžička z Třince, druhý Jan Káňa z Vítkovic na něj ztrácí jednu branku. Mezi nahrávači se dělí o druhé místo s 23 asistencemi Vlasák s Petrem Nedvědem z Liberce. Pozice nejproduktivnějšího obránce patří Petru Kadlecovi ze Slavie, jenž si připsal v 25 zápasech 17 bodů za dva góly a 15 asistencí. Druhý Marek Malík z Vítkovic si připsal o bod méně.

Nejlepší bilanci účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných branek mají s 12 kladnými body útočník Martin Adamský z Třince a obránci Václav Kočí z Pardubic a Jaroslav Modrý z Plzně. Nejhorší je s 16 zápornými body zadák Ivan Švarný z Litvínova. Titul 'zlého muže' patří s 89 trestnými minutami Borisi Žabkovi z Mladé Boleslavi.

Mezi brankáři vede Hamerlík

Mezi brankáři má nejvyšší úspěšnost zákroků 93,45 procenta Peter Hamerlík z Třince. Druhý je Roman Málek z Vítkovic (93,43) a třetí Tomáš Duba ze Zlína (93,25). Nejnižším průměrem 2,09 obdržené branky na zápas se může pochlubit Málek, následují Hamerlík (2,15) a Adam Svoboda z Pardubic (2,22). Po třech čistých kontech si připsali Hamerlík, Duba a Jiří Trvaj z Brna, který to stihl v sedmi zápasech.

Dosavadních 185 duelů navštívilo 890.646 diváků, což je v průměru 4814 na zápas. Zájem proti první čtvrtině soutěže stoupl, protože po ní byl průměr jen 4592 příznivců na utkání. Za rekordní minulou sezonou ale návštěvnost stále výrazně zaostává, protože v ní chodilo na hokej průměrně 5240 fanoušků.

Tagy: hokej extraliga

Zdroje: ČTK