Vlček: Krach Slavie si nedokážu představit, hráči drží s Platilem

- Sport autor: red

Útočník Stanislav Vlček si nedovede představit, že by fotbalová Slavia zkrachovala a měla by zmizet z prvoligové mapy. Jeden z nejzkušenějších hráčů v kádru vršovického celku stále doufá, že se kritickou finanční situaci v zadluženém klubu podaří vyřešit a černé myšlenky na pád do třetí ligy si zatím nepřipouští.

Spoléhá na slávistického generálního ředitele Miroslava Platila, díky němu prý slavný klub ještě žije.

"Přestože čtu všechny ty články v novinách, nějak mi to v té hlavě nedochází. Nedokážu si představit, že by to všechno dopadlo špatně a že bychom tady v tom Edenu nehráli. Černé myšlenky zatím nemám, je tam nějaká šance a my hráči pořád doufáme," řekl slávistický útočník novinářům po ligové výhře 2:0 nad Slováckem.

Hráči za Slavií stojí

Pondělní zápas podle něj ukázal, že hráči za Slavií stojí, i když jim vedení dluží výplaty za první tři měsíce letošního roku. To by prý mohl být pozitivní signál pro potenciální investory, které klub intenzivně shání, aby do konce dubna vyřešil svůj desetimilionový dluh vůči hráčům a mohl získat profesionální licenci pro příští sezonu.

"I v téhle situaci jsme tenhle důležitý zápas o šest bodů zvládli, i s fanoušky jsme ukázali, že to tady prostě myslíme vážně, že za tu Slavii bojujeme. Bylo to v televizi, takže to všichni viděli. Věřím, že to hlavně viděli ti lidé, kteří to vidět měli," prohlásil Vlček.

Připustil, že na kritickou situaci ve Slavii musí myslet i doma. Prý by byl za záchranu klubu ochotný i vyměnit všechny předešlé úspěchy. "Klidně bych obětoval všechny ty lepší roky, postup do Ligy mistrů, oba dva tituly, jenom aby se to tu zachránilo," uvedl pětatřicetiletý veterán.

Podporu vyjadřují i ostatní týmy

Těší ho, že slávistům vyjadřuje podporu mnoho ligových fotbalistů, dokonce i hráči odvěkého rivala ze Sparty. "Jsem ve spojení s Erichem Brabcem, Danem Zítkou, na Spartě jsem se bavil s Liborem Sionkem. Vím, že jsou za námi," řekl.

"Říkali jsme si, že při derby je skvělá atmosféra a teď bychom o to vlastně měli přijít. O dva vrcholy sezony i o tu rivalitu. Sparťani koukají, jak hraje Slavia a mají radost, když prohraje, my máme radost, když prohraje Sparta. To vše k tomu patří. Nedovedu si představit, že bychom o tohle měli přijít," uvedl Vlček.

Ujistil, že slávisté na protest proti nevyplaceným mzdám rozhodně nebudou bojkotovat zápasy. "Když už jsme vydrželi tenhle měsíc a půl, kdy nám průběžně říkali, že peníze dorazí a pořád nic, tak už teď těch posledních deset dní určitě počkáme. Už není kam utíkat, prostě se to musí nějakým způsobem rozseknout," prohlásil Vlček. "Ať se děje, co se děje, ligu stoprocentně dohrajeme. To bychom akorát dostali sankce a v očích veřejnost by to nepůsobilo dobře, kdybychom vzdali ligu," doplnil.

Spoléháme na Platila

Slávistická kabina podle něj hodně spoléhá na generálního ředitele Platila, který se snaží zadlužený klub zachránit a s údajným hlavním akcionářem Antonínem Francem nyní hledají nové investory.

"Můžu za kabinu říct, že za panem Platilem stojíme. Díky němu to tady ještě žije. Nebýt jeho, tak už by to dávno spadlo, on to tady úplně celé vyčistil, snížil rozpočet, udělal tady za tři měsíce neskutečnou práci," ocenil Vlček. "Díky němu to držíme, vidíme, jak tady dře. Nechceme mu ubližovat nějakými svými věcmi, protože vidíme, co on pro to dělá. Je to jeho velká zásluha, že Slavia ještě žije," dodal Vlček.

France prý nezná. "Byl s námi na soustředění na Kanárských ostrovech, viděl jsem ho dvakrát v kabině před zápasem. Bereme to prostě tak, že to tady řídí pan Platil. Tomu věříme a toho bereme jako šéfa," uvedl.

Tagy: problémy fotbal slavia

Zdroje: ČTK