Dnes je pondělí 25. ledna 2021., Svátek má Miloš
Počasí dnes -1°C Slabé sněžení

Vonnová vyhrála suverénně sjezd SP ve Svatém Mořici

Vonnová vyhrála suverénně sjezd SP ve Svatém Mořici
Image: 0115973099, License: Rights managed, Lindsey Vonn of USA celebrates her victory of the FIS Alpine World Cup Women's Downhill on January 28, 2012 in St.Moritz. AFP PHOTO / OLIVIER MORIN, Place: SWITZERLAND, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, AFP | zdroj: Archiv

Americká lyžařka Lindsey Vonnová vyhrála ve Svatém Mořici po páteční superkombinaci i dnešní sjezd. Díky osmému vítězství v sezoně zvýšila své už tak výrazné vedení ve Světovém poháru a míří za čtvrtým velkým křišťálovým glóbem.

Sedmadvacetiletá Vonnová si dojela pro 49. pohárové vítězství v kariéře naprosto suverénně. Druhou Marii Höflovou-Rieschovou z Německa, která v minulém ročníku ukončila její sérii tří celkových triumfů v SP, porazila o 1,42 sekundy. Třetí s odstupem dalších pěti setin skončila Tina Weiratherová z Lichtenštejnska. Česká lyžařka Klára Křížová, jež před dvěma lety právě ve Svatém Mořici získala díky 20. místu své dosud jediné body v SP, dnes skončila na 36. příčce. Na Vonnovou ztratila 4,19 sekundy.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,060 26,140
USD 21,460 21,580
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma