Vueltu nejede žádný český cyklista. Froome chce double, výzva je i před Saganem

- Cyklistika autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Na letošní Tour de France jela hned čtveřice tuzemských cyklistů. Španělská Vuelta bude - stejně jako loni - bez české účasti. Jubilejní 70. ročník slavného etapového závodu začíná v sobotu a vítěz bude znám v neděli 13. září. 

Dočká se Peter Sagan na Vueltě etapového vítězství?

Dočká se Peter Sagan na Vueltě etapového vítězství?,zdroj: Profimedia.cz

S napětím se očekává, zda uspěje Chris Froome. Brit touží napodobit Francouze Jacquesa Anquetila (1963) a Bernarda Hinaulta (1978), jimž se podařilo opanovat Tour i Vueltu v jednom roce. A má k tomu i slibné předpoklady. Při všech dosavadních startech se vešel do elitního kvarteta: loni dojel druhý a zopakoval tak svůj nejlepší výsledek z roku 2011, v roce 2012 byl čtvrtý. 

"Mám na tento závod spoustu krásných vzpomínek, takže mě moc těším, že se na něj zase vrátím. Po Tour jsem si dopřál trochu odpočinku a nyní už jsem připravený na další výzvu," uvedl na začátku týdne Froome, jenž se letos vrátil při Tour na trůn po roční pauze. 
     
Zajímavou výzvu má před sebou i populární Slovák Peter Sagan. Jeden z nejlepších spurtérů světa čeká už 25 měsíců na etapový vavřín z Grand Tours, mnohokrát za tu dobu skončil druhý, i to mu ale stačilo k tomu, aby na Tour vyhrál počtvrté za sebou bodovací soutěž. Na Vueltě se mu to však dosud nepodařilo, a pokud by byl úspěšný, bude prvním jezdcem od Laurenta Jalaberta v roce 1995, který naposledy vyhrál bodovací soutěž na Tour i následně na Vueltě v tomtéž roce.

Tagy: Vuelta cyklistika

Zdroje: ČTK