Wimbledonské finále snů

- Tenis autor: Inzerce

Nejvýše nasazený Srb Novak Djokovič se ve finále mužské dvouhry Wimbledonu setká se Švýcarem Rogerem Federerem, který si v semifinále poradil s Kanaďanem Milosem Raonicem hladce 3:0 na sety. Případná výhra vrátí Djokoviče na první místo světového žebříčku.

Novak Djokovič

Novak Djokovič,zdroj: Getty Images

V úvodním semifinále mužské dvouhry si Novak Djokovič ve čtyřech setech 6:4, 3:6, 7:6 (2), 7:6 (7) poradil s překvapením turnaje, Bulharem Grigorym Dimitrovem, který ve čtvrtfinále vyřadil obhájce titulu, Andyho Murrayho. Novak ve čtvrtém setu odvrátil čtyři setbaly, z toho tři za sebou v tie-breaku. Probojoval se tak do svého třetího wimbledonského finále, celkově čtrnáctého na okruhu ATP.

Druhé semifinále mělo mnohem jasnější průběh, Milos Raonic podlehl čtvrtému nasazenému Švýcarovi Rogeru Federerovi ve třech setech 6:4, 6:4, 6:4. Federer si tak zahraje své rekordní pětadvacáté ATP finále, deváté na travnatém dvorci.

Vzájemné zápasy Djokoviče a Federera jsou poměrně vyrovnané, z třiceti čtyř zápasů se osmnáctkrát z vítězství těšil Švýcar. Dosavadní vzájemné zápasy této dvojice v roce 2014 přinesly dvě vítězství Federera a jedno vítězství srbského tenisty. Wimbledonská bilance hovoří ve prospěch Rogera Federera, který se z titulu těšil už sedmkrát, zatímco Novak pouze jednou, v roce 2011.

Wimbledonskému finále věnuje pozornost i sázková kancelář bet365, aktuální kurz na vítězství srbského rodáka je 1,61 a 2,37 na vítězství Federera. Všichni tenisoví nadšenci si mohou finále užít online, prostřednictvím live streamingu na stránkách bet365 zdarma. Neváhejte, vsaďte si a prožijte finále online!