Počasí dnes 15°C Občasný déšť

Woods vyhrál po více než dvou letech golfový turnaj

during the final round of the 2009 Australian Masters at Kingston Heath Golf Club on November 15, 2009 in Melbourne, Australia. | zdroj: tisková zpráva

Američan Tiger Woods vyhrál po více než dvou letech golfový turnaj. V kalifornském Thousand Oaks zvítězil bývalý nejlepší hráč světa o jednu ránu před krajanem Zachem Johnsonem, který byl před nedělním závěrečným kolem v čele.

"Je to skvělý pocit. Zach přitom hrál výborně a vedl ještě před posledními dvěma jamkami, ale mně se potom povedly moc dobré paty," prohlásil pětatřicetiletý vítěz. Woods slavil turnajový triumf naposledy v roce 2009 na Australian Masters. Od té doby po osobních a zdravotních problémech spadl z čela světového žebříčku až na 52. místo. Nyní si připsal 95. vítězství v kariéře a poskočil na hranici druhé desítky; v pondělním novém pořadí je jednadvacátý. Právě Woods byl hostitelem soutěže Chevron World Challenge, na níž startovala osmnáctka elitních hráčů. V polovině turnaje vedl o tři údery, v sobotním třetím kole ale o náskok přišel a do čela se dostal Johnson. Poslední kolo však vyšlo lépe Woodsovi, který v něm zahrál tři rány pod par hřiště. Definitivně o jeho prvenství rozhodla dvě birdie na závěrečných jamkách. httpv://www.youtube.com/watch?v=PRAbbT-f3GQ