Za trable Kvitové mohla mononukleóza. Česká jednička bude hrát pod dohledem lékařů

- Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Co bylo na jaře příčinou únavy a herní pauzy Petry Kvitové? Mononukleóza! Stopy tohoto virového onemocnění odhalili lékaři v Centru pohybové medicíny v Praze při rozboru krve, který provedli před odjezdem české tenistky na turnaje do zámoří. 

Petra Kvitová má před sebou turnaje v zámoří

Petra Kvitová má před sebou turnaje v zámoří,zdroj: Profimedia.cz

Podle tiskového mluvčího světové čtyřky Karla Tejkala nic nebrání tomu, aby Kvitová hrála dál turnaje, bude ale pod dozorem lékařů. 

"Petra má povolení hrát, je ale pod stálým lékařským dohledem," řekl Tejkal. Tenistka zároveň podstoupí odpovídající léčbu. "Její doba se nedá odhadnout," doplnil Tejkal. 

Kvitová v březnu a dubnu nestartovala více než měsíc a půl na turnajích. Kvůli únavě a oslabené imunitě se tehdy odhlásila z prestižního turnaje v Indian Wells, chyběla pak i v Miami a do hry se vrátila až při fedcupovém utkání proti Francii. 

V dalším průběhu sezony dokázala vyhrát turnaj v Madridu, na němž porazila i světovou jedničku Serenu Williamsovou. Na grandslamech ale bylo jejím maximem osmifinále French Open, při obhajobě titulu ve Wimbledonu vypadla ve třetím kole. 

V tomto týdnu se zúčastní turnaje v Torontu, kde bude plnit roli nasazené trojky. V prvním kole má volný los. 

Tagy: nemoc česká tenistka

Zdroje: ČTK