Dnes je neděle 5. prosince 2021., Svátek má Jitka
Počasí dnes 0°C Smíšené přeháňky

Záložník Krejčí prodloužil smlouvu ve Spartě do roku 2017

Záložník Krejčí prodloužil smlouvu ve Spartě do roku 2017
Na libereckém Městském Stadionu u Nisy se 7. dubna 2012 odehrálo 24. kolo Gambrinus ligy mezi FC Slovan Liberec a AC Sparta Praha. Na snímku Tomáš Vaclík (vlevo) a Ladislav Krejčí (vpravo). MILAN KAMMERMAYER / MEDIAFAX | zdroj: tisková zpráva

Talentovaný záložník Ladislav Krejčí zatím zůstane navzdory zájmu ze zahraničí ve fotbalové Spartě, s kterou dnes podepsal novou vylepšenou smlouvu do roku 2017. Za Spartu chce hrát ještě alespoň rok a získat s ní titul.

V posledních týdnech o Krejčího projevil velký zájem Mönchengladbach, který za něj údajně nabízel 4,5 milionu eur (114 milionů korun). "Nabídek bylo více a z různých regionů. O Láďu je velký zájem, přestože Sparta nebyla v pohárech a Láďa není v reprezentaci, což jsou dva hlavní faktory pro silné evropské kluby na výběr hráčů," řekl člen představenstva Sparty Jakub Otava novinářům. "S Láďou jsme se dohodli, že nabídky teď nebudeme řešit a budeme pokračovat v naší spolupráci," dodal. Nová smlouva je pro dvacetiletého Krejčího první zcela profesionální. "Ta dosavadní smlouva byla ještě napůl dorosteneckou. Teď už je z Ládi definitivně dospělý fotbalista Sparty," doplnil Otava. Krejčí je od malička sparťanem, proto s podpisem nové smlouvy i přes nabídky ze zahraničí neváhal. "Jsem rád, že mohu pokračovat ve Spartě. Hodně to pro mě znamená. Rád bych tu ještě něco dokázal, nejlépe získal titul," prohlásil. Ani podpis smlouvy ale neznamená, že talentovaný záložník stráví ve Spartě celou příští sezonu. "S definitivní platností to říci nemůžeme. Vždy může přijít nabídka, která by se nám i Láďovi špatně odmítala. Ale taková tu zatím není. A ani se nesnažíme, aby taková nabídka přišla," uvedl Otava. Sparta by měla brzy podepsat smlouvu i se španělským pravým bekem Pablem Gilem. "Už se vrátil ze Španělska a dnes se zapojil do tréninku. Na všem jsme domluveni, ještě ho ve středu čeká zdravotní prohlídka. Je to na dobré cestě," řekl Otava. Přiznal, že Sparta má stále zájem o jabloneckého kanonýra Davida Lafatu. "Nemá cenu zastírat, že zájem máme. Jednání probíhají na nejvyšší úrovni," dodal. Krejčí patří mezi největší české talenty posledních let. Za Spartu poprvé nastoupil v ligovém utkání už v 17 letech. Napoprvé se do sestavy kvůli zlomené noze natrvalo neprosadil, v průběhu loňského podzimu se však už zařadil mezi stálé opory týmu. Především na jaře se dostal do velmi dobré formy a do poslední chvíle bojoval o nominaci na mistrovství Evropy. Celkem má v české lize na kontě 27 startů a šest gólů. Krejčí prošel rovněž mládežnickými reprezentacemi a s devatenáctkou na loňském mistrovství Evropy získal stříbrné medaile. Ve finále se podílel na obou gólech českého týmu, který prohrál se Španělskem 2:3 po prodloužení.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 4.12.2021 Exchange s.r.o.

EUR 25,420 25,520
USD 22,470 22,610
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma