Závod formule 1 v Koreji na půl hodiny přerušil déšť

- Sport autor: red

Hustý déšť na více než půl hodiny zastavil první závod vozů formule jedna v Koreji. Kvůli nepříznivému počasí byl start na okruhu Jon-kam odložen o deset minut a jezdci poté vyrazili na trať za safety carem. Déšť ale postupně houstl a závod byl po třech kolech přerušen červenými vlajkami.

"To jsou nejhorší podmínky, v kterých jsem v životě jel," prohlásil Fernando Alonso. "Na rovinkách jsou úplná jezera, nevidím ani přední kola. Člověk jede úplně poslepu a jen čeká, do čeho vrazí," připojil se Jenson Button.

Čekání na zlepšení podmínek trvalo dalších 30 minut. V 9:05 SELČ byl potom závod znovu odstartován, třebaže úplně pršet nepřestalo a vozy za sebou dál zanechávaly takřka neprůhlednou vodní clonu.

Premiérová Velká cena Koreje je sedmnáctým z devatenácti závodů letošního mistrovství světa. Sobotní kvalifikaci vyhrál Němec Sebastian Vettel, do první řady na startu se postavil i jeho kolega z týmu Red Bull Australan Mark Webber. "Vůbec ho nevidím," stěžoval si před přerušením závodu Alonso, který jezdil za Webberem na třetí pozici.

Tagy: korea F1

Zdroje: ČTK