Získá rekordman Jágr opět Zlatou hokejku?

- Hokej autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Letošní světový šampionát v Praze a Ostravě byl pro Jaromíra Jágra nejspíše poslední, ale hokejový matador ukázal, že rozhodně nepatří do starého železa a o generaci mladším soupeřům předvedl, jak se hraje hokej. Jágr by tak mohl navázat na své předchozí úspěchy v anketě Zlatá hokejka a získat ji už podvanácté v kariéře.

Třiačtyřicetiletý útočník Jaromír Jágr z Floridy má letos opět získat Zlatou hokejku určenou nejlepšímu českému hokejistovi sezony. Po druhém kole hlasování se rekordman ankety posunul z jedenáctého místa do první desítky, z které bude v závěrečném hlasování vybrán vítěz. Vyhlášen bude v sobotu 20. června na tradičním galavečeru v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech. 

Mezi kandidáty na ocenění jsou také brankáři Pavel Francouz z Litvínova a Ondřej Pavelec z Winnipegu a útočníci Jiří Hudler z Calgary, Jan Kovář z Magnitogorsku, Ondřej Palát z Tampy Bay, Tomáš Plekanec z Montrealu, čtyřiačtyřicetiletý Martin Ručinský z Litvínova, Jakub Voráček z Philadelphie a Radim Vrbata z Vancouveru. 

Voráček, který v této sezoně NHL skončil pátý v produktivitě, vládl po prvním kole pořadí o 240 bodů před Palátem. Jágr byl jedenáctý o dva body za obráncem Markem Židlickým. Současný zadák Detroitu klesl na 12. místo a z první desítky těsně vypadl také brankář Alexander Salák z Novosibirsku. Dostal se do ní naopak Pavelec, který při prvním hlasování ukončeném na začátku března nezískal ani bod. 

Zástupci Českého svazu ledního hokeje, trenéři reprezentace, mládežnických výběrů a klubů nejvyšší soutěže a novináři rozhodnou o vítězi do 8. června, ale jméno bude zveřejněno až na galavečeru. Alespoň jeden hlas obdrželo v prvním či druhém kole 67 hokejistů. O vítězi nyní rozhodnou jen hlasy z třetího kola.

Tagy: hokej čeští hokejisté hokejové mistrovství světa 2015

Zdroje: ČTK,Vlastní