Zpráva pro brankáře Washingtonu: Jako jednička začne Vokoun, říká Boudreau

- Hokej autor: Danica Klein

Hokejový brankář Tomáš Vokoun začne nadcházející sezonu v zámořské NHL jako jednička Washingtonu. Dvojnásobný mistr světa, který do kádru Capitals přišel začátkem července z Floridy, dostane v úvodu příštího ročníku kanadsko-americké soutěže přednost před krajanem Michalem Neuvirthem.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

"Chytat bude vždy ten, o kterém si budeme myslet, že je lepší. Když se ale podíváte na to, že máme hráče, který je tak zkušený a chytal jako jednička, tak ho (Vokouna) musíme respektovat. Proto začne jako jednička," řekl Bruce Boudreau zámořským novinářům.

Capitals jako nejlepší celek

Pětatřicetiletý Vokoun podepsal s Washingtonem roční smlouvu, která mu zajišťuje příjem 1,5 milionu dolarů, na začátku července. Od počátku tvrdil, že je připraven o svou pozici v týmu bojovat a vysloužit si ji. Kouč Boudreau jej ale nyní alespoň trochu uklidnil.

Vedení Washingtonu věří, že zkušený český gólman pomůže k úspěchu v play off. Capitals patří mezi nejlepší celky v NHL, čtyřikrát za sebou se jim ale nepodařilo postoupit před druhé kolo vyřazovací části.

Ve změnu k lepšímu věří i trenér brankářů Washingtonu Olaf Kölzig, dřívější hvězda týmu. "Máme v klubu mladé a talentované gólmany, ale Tomáš je fantastický brankář. Neodchytal toho sice tolik v play off, ale na mezinárodním poli chytal za český tým výborně," řekl Kölzig.

Kouč Boudreau si navíc dobře uvědomuje, že tým potřebuje k úspěchu dva kvalitní brankáře. "Tomáš je elitní gólman NHL a my máme nyní ještě dva velmi dobré gólmany," podotkl Boudreau, že společně s Neuvirthem bude o šanci prosadit se v NHL bojovat i Braden Holtby.

Zdroje: ČTK