Bank svou budoucnost zatím neřeší. Na pád se dívat nebude

- Lyžování autor: Petr Hašek

Ondřej Bank se už zotavuje ze zranění, které utrpěl po vážném pádu při kombinovaném sjezdu na mistrovství světa v americkém Beaver Creeku, doma. Lékaři v nemocnici ve Vailu povolili zkušenému českému lyžaři přelet do Prahy poté, co podstoupil kontrolní vyšetření. Svou budoucnost zatím Bank neřeší.

Ondřej Bank na trati superobřího slalomu v Beaver Creeku

Ondřej Bank na trati superobřího slalomu v Beaver Creeku,zdroj: Isifa.com

„Všichni kolem říkají, že vypadám líp a líp, což nevím, jestli mám brát vážně, ale já se cítím od začátku docela dobře,“ řekl Bank po příletu.

„Naštěstí jsem nevnímal tu nejhorší pasáž. Bezvědomí šlo kolem mě. Od té doby se ale cítím dobře, vnímám docela dobře, hned jsem věděl, co je za datum, což normálně ani nevím,“ pokračoval dobře naladěný lyžař, který cítil po dlouhém přeletu a osmihodinovém časovém posunu únavu.

„Ale na to, co se posledních pár dní dělo, se cítím docela dobře,“ zopakoval Bank, jenž se snaží dělat si ze svého stavu legraci. „Ono to je nejlepší. Fakt jsem byl rád, že to vnímání a myšlení bylo normální, s hlavou to není sranda.“

Čtyřiatřicetiletý lyžař chtěl příčinu pádu při kombinačním sjezdu analyzovat, ovšem těsně před pádem, videozáznam raději vypnul. „Zkoušel jsem to rozebrat, ale ta potlučená kebule moc extra nemyslí, sešlo se tam strašně věcí dohromady. Ale dělat z toho závěry…Je lepší počkat a pak si to rozebrat v klidu,“ má jasno.


Pády mu nedělají dobře

Na samotný pád se prý dívat nebude. „Nerad se dívám na pády i ostatních, nedělá mi to dobře. Nechápu, že se někdo dívá na pády, přijde mi to úchylný. Já jsem rád, že při tom pádu nemusím nic rozebírat, protože mě nebolí za krkem, nebolí mě záda, nebolí mě skoro nic, což je zázrak,“ podotkl Bank, který je smířený s tím, že letošní sezona pro něj skončila.

„Teď pokračování není téma. Musím si být jist, že s mozkem se nic moc nestalo, že by to nemělo mít následky. Pak se bude řešit lyžování a další věci,“ plánuje sjezdař, jenž má se zraněními všeho druhu už dost zkušeností.

Na lyžování zanevřít nehodlá

Návratů prožil už nespočet, což mu může pomoct. „Vím přesně, jak se z toho dostat, kdybych chtěl pokračovat. Ale to rozhodnutí teprve přijde. Není to tak, že bych zanevřel na lyžování. Rozhodoval bych se o pokračování kariéry, i kdybych si nic neudělal,“ ujistil.

Jelikož jeho tým musí vědět, na čem je, musí český reprezentant své rozhodnutí oznámit co nejdříve. Verdikt ale rozhodně nechce uspěchat.

„Když pokračovat, tak ve stejném týmu. Oni také musejí mít nějakou jistotu,“ vysvětlil. Až se uzdraví, přijde společná porada. „Řekneme si, jestli je ještě motivace, jestli jsou výzvy, které nás všechny táhnou. Nebo jestli je pro mě lepší být doma s rodinou a užívat si, což je samozřejmě taky zajímavá věc,“ dodal Bank

Tagy: lyžování sjezdové lyžování

Zdroje: ČTK