Počasí dnes 14°C Oblačno

Barcelona otočila zápas se Zaragozou, Messi napodobil G. Müllera

Fotbalisté Barcelony otočili ve španělské lize zápas na hřišti zachraňující se Zaragozy a zvítězili 3:1. Obhájce titulu stáhl v tabulce náskok vedoucího Realu na tři body, ale madridský celek má k dobru nedělní duel se třetí Valencií. Dvakrát se trefil hvězdný Argentinec Lionel Messi a v sezoně svou střeleckou bilanci zaokrouhlil na 60 soutěžních branek.

Tuto metu naposledy zdolal v elitní evropské soutěži střelec Bayernu Mnichov Gerd Müller, který si v ročníku 1972/1973 připsal dokonce 67 zásahů. Domácí začali proti favoritovi dobře a ve 24. minutě dostali možnost zahrávat pokutový kop. Arandův pokus však zlikvidoval brankář Víctor Valdés. Útočník Zaragozy o šest minut později napravil své zaváhání a otevřel skóre. Ve 36. minutě však po chybě gólmana Roberta Jiméneze vyrovnal kapitán Carles Puyol a už tři minuty po něm dokonal obrat hostů tvrdou ranou do rohu branky Messi. Šance domácích na bodový zisk ještě klesly na konci poločasu, když obránce Abraham Minero dostal během deseti minut dvě žluté karty a musel předčasně ze hřiště. Barceloně se podařilo pojistit náskok až v závěru. V 86. minutě Messi s přehledem proměnil penaltu a zaznamenal 23. branku za posledních 12 zápasů. Čtyřiadvacetiletý kanonýr se s 38 ligovými zásahy posunul v čele tabulky střelců o gól před Cristiana Ronalda z Realu. V nastavení pak Messi ještě připravil čtvrtou trefu pro kolegu z útoku Pedra. Katalánci vyhráli v La Lize podeváté za sebou a drží naději na obhajobu titulu.