Dnes je neděle 20. dubna 2025., Svátek má Marcela
Počasí dnes 18°C Polojasno

Bárta porazil Sagana i Königa a počtvrté za sebou vyhrál časovku

26. 6. 2015 – 13:36 | Cyklistika | Redakce Sport.Tiscali.cz | Diskuze:

Bárta porazil Sagana i Königa a počtvrté za sebou vyhrál časovku
Jan Bárta je skvělý časovkář | zdroj: Profimedia

Cyklista Jan Bárta opět potvrdil svou časovkářskou extratřídu. Na společném mistrovství České republiky a Slovenska si dojel v Žilině pro čtvrtý titul v jízdě proti chronometru za sebou. 

Trať dlouhou 39 kilometrů projel průměrnou rychlostí 49,41 km/h a zvítězil o pět sekund před domácí hvězdou Peterem Saganem. Stříbro v českém šampionátu získal Leopold König a bronz Petr Vakoč. 

König ztratil na Bártu 45 sekund. Šestý muž letošního Gira d'Italia získal druhou časovkářskou medaili z mistrovství republiky v elitní kategorii po bronzu z roku 2010. Loni ambice na stupně vítězů nenaplnil kvůli technickým potížím. 

Vakoč po návratu z Evropských her v Baku, kde v neděli vybojoval bronz v závodu s hromadným startem, navázal na loňské druhé místo. Od Bárty ho dělila již minuta a 43 sekund. 

Sagan proměnil v titul hned první start ve slovenském šampionátu v časovce mezi elitou. Druhý Maroš Kováč s ním prohrál o téměř čtyři minuty. 

V neděli se v Žilině pojede závod s hromadným startem, v němž se představí i Roman Kreuziger. Chybět bude Zdeněk Štybar, který měl obhajovat titul.

Po rovině letěl

 "Přijel jsem na šampionát dobře připraven, s vítězstvím jsem určitě spokojený. První půlku závodu po rovině jsem letěl, kopec jsem také dobře přejel. Potom bylo pár zatáček, které jsem jel na jistotu, protože jsem věděl, že mám náskok," citoval web cyklistického svazu Bártu, který měl radost z vítězství nad Saganem. "On se na časovky nyní více soustřeďuje a jezdí je hodně dobře. Jsem rád, že i jeho jsem porazil." 

Předchozí článek

Tip na výlet: Skalka v kraji granátů

Následující článek

Od malomocenství po husity: Historie ve Hře o trůny