Bárta šlapal jako mašina a v královské horské etapě dojel šestý!

- Cyklistika autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Jan Bárta se ve čtvrteční královské horské etapě ukázal v tom nejlepším světle a jako jediný z českých cyklistů dojel v první desítce! Bárta měl i několik nástupů a na vítěze Joachima Rodrigueze ztratil necelých šest minut. V etapě bojovali jezdci nejen s převýšením, ale i úmorným vedrem.

Jan Bárta (archivní foto)

Jan Bárta (archivní foto),zdroj: Archiv

Jan Bárta obsadil šesté místo v třetí a závěrečné pyrenejské etapě 102. ročníku Tour de France. Jako první dojel po 195 km na vrchol Plateau de Beille španělský cyklista Joaquim Rodríguez a připsal si druhé letošní vítězství na "Staré dámě". Favorité zůstali opět společně, průběžně stále vede Brit Chris Froome.

Čtyřnásobný národní šampion v časovce Bárta dokončil náročnou horskou etapu šestý se ztrátou 5:47. Postaral se tak o druhý nejlepší český výsledek na letošní Tour po týden starém etapovém vítězství Zdeňka Štybara.

Stejně jako ve středu nenastaly změny v čele celkového pořadí. Favorité se drželi spolu a veškeré pokusy o únik, které podnikli například Alberto Contador, Nairo Quintana či Vincenzo Nibali, zlikvidovali Froomeovi dvorní pomocníci z týmu Sky Richie Porte, Geraint Thomas a v samém závěru i sám lídr ve žlutém trikotu.

Skupinu cyklistů jedoucích na celkové pořadí dovezl do cíle se ztrátou 6:46 minuty za Rodríguezem na devátém místě Španěl Alejandro Valverde následován Froomem a Quintanou. Froome si tak bez zjevných problémů udržel komfortní náskok 2:52 před druhým Tejayem Van Garderenem z USA, který získal díky svému dominantnímu představení v úterní etapě. Třetí Quintana z Kolumbie ztrácí 3:09.

Tagy: Tour de France

Zdroje: ČTK