Biatlonistka Vitková do Oberhofu nepojede, léčí se z chřipky

- Lyžování autor: roj

Na Světový pohár do německého Oberhofu odjede česká biatlonová sestava bez Veroniky Vítkové. O Vánocích prodělala chřipku a teprve se vrací k tréninku. 

Veronika Vítková prodělala o Vánocích chřipku a na Světový pohár do Oberhofu tak nepojede

Veronika Vítková prodělala o Vánocích chřipku a na Světový pohár do Oberhofu tak nepojede,zdroj: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia

"Uvidíme, jak rychle se vrátí do formy. V Ruhpoldingu už bychom ji potřebovali do štafety," uvedl trenér žen Zdeněk Vítek na webu biatlonového svazu.

V Oberhofu se od pátku do neděle představí Gabriela Koukalová, úřadující vítězka Světového poháru a třetí žena aktuálního hodnocení, která se potloukkla při nedávné exhibici v Gelsenkirchenu. Dále budou startovat Eva Puskarčíková, kterou trápilo nachlazení, Lucie Charvátová a Jessica Jislová.

"Moc na výběr nemáme," řekl Vítek, jenž sám bojoval s nachlazením, a tak biatlonistky trénovaly v Jablonci nad Nisou pod vedením asistenta Jiřího Holubce. Pro pokračování Světového poháru v Ruhpoldingu by Vítek družstvo rád doplnil. "Věřím, že už budeme moci počítat s Veronikou, a uvažujeme i o startu juniorky Markéty Davidové," řekl.

Muži přečkali konec roku 2016 ve zdraví, a tak v Durynském lese, kde začnou čtvrtečním sprintem, pojedou v plné síle. V sestavě jsou Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr a Adam Václavík, který se vrací.

S výjimkou Soukupa se připravovali v Novém Městě na Moravě. "Po třetím kole (Světového poháru) měl drobné žaludeční potíže Ondra Moravec, ale nyní jsou všichni kluci zdraví," řekl trenér Michael Málek.

Příprava žen i mužů byla zaměřena na objem a sílu. "Čekají nás tři náročná kola Světového poháru, ze kterých vzejde nominace na mistrovství světa, a sportovci musí mít odkud brát energii," uvedli trenéři.

Tagy: česká biatlonistka čeští biatlonisté Světový pohár v biatlonu

Zdroje: ČTK