Dnes je sobota 22. ledna 2022., Svátek má Slavomír
Počasí dnes 1°C Sněhové přeháňky

Bojovnější lev: Fotbalový nároďák má nové logo

Bojovnější lev: Fotbalový nároďák má nové logo
Nové logo české fotbalové reprezentace | zdroj: repre.fotbal.cz

Česká fotbalová reprezentace vstoupí do třetího ročníku Ligy národů, který začne v červnu příštího roku, s novým logem. Hráči budou na dresech nadále nosit lva. Oproti současnému znaku se změnil tvar štítu a kresba lva reprezentujícího Čechy, Moravu a Slezsko. Národní tým mění znak po deseti letech. Zástupci reprezentace o tom informovali v tiskové zprávě.

„Líbí se mi, že podoba znaku vychází i z historie. Jsem trošku konzerva, takže nemám rád velké změny. A v tomto případě to revoluční proměna není. Každopádně logo teď na mě působí modernějším dojmem. Je dobře, že se to zase trošku osvěží,“ uvedl záložník David Pavelka. „Mám z toho pozitivní dojem. Erb je hezčí a lev se mi zdá takový víc český a zároveň bojovnější,“ prohlásil obránce Vladimír Coufal.

Odhalením nového znaku vrcholí oslavy 120 let českého fotbalu. Na jaře reprezentace představí zbytek nové vizuální identity. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého se před začátkem Ligy národů, v níž se utkají s Portugalskem, Španělskem a Švýcarskem, představí ve Švédsku v březnovém semifinále play off o postup na mistrovství světa 2022 v Kataru. Pokud v něm uspějí, utkají se v závěrečném souboji s lepším z dvojice Rusko - Polsko. V samostatné historii postoupil národní tým na světový šampionát pouze v roce 2006.

Program skupiny A2 fotbalové Ligy národů:
2. června: 20:45 ČR - Švýcarsko, Španělsko - Portugalsko,
5. června: 20:45 ČR - Španělsko, Portugalsko - Švýcarsko,
9. června: 20:45 Portugalsko - ČR, Švýcarsko - Španělsko,
12. června: 20:45 Španělsko - ČR, Švýcarsko - Portugalsko,
24. září: 20:45 ČR - Portugalsko, Španělsko - Švýcarsko,
27. září: 20:45 Švýcarsko - ČR, Portugalsko - Španělsko.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 22.1.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,390 24,490
USD 21,500 21,640
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma