Bolt v Pekingu chybět nebude. Jamajka posílá na MS všechna sprinterská esa

- Atletika autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Nad jeho startem na atletickém mistrovství světa v Pekingu dlouho visel otazník. Fenomenální sprinter Usain Bolt nakonec v jamajské nominaci nechybí. Fanoušci se tak mohou těšit na jeho souboj s prvním mužem světových tabulek Justinem Gatlinem z USA.

Boltův vítězný rituál na mítinku Diamantové ligy v Londýně

Boltův vítězný rituál na mítinku Diamantové ligy v Londýně,zdroj: Profimedia.cz

Boltova účast na červencové Diamantové lize v Londýně naznačila, že na šampionát pojede. Rozptýlil zde pochybnosti o své připravenosti a dvakrát tam dosáhl na stovce času 9,87 sekundy.

Na MS bude obhajovat tituly na 100, 200 i 4x100 metrů, totéž platí i o Shelly-Ann Fraserové-Pryceové. Mezi 53 členy týmu nechybí ani bývalý světový rekordman Asafa Powell, který je s časem 9,81 letošní jamajskou jedničkou a světovou dvojkou za Američanem Justinem Gatlinem. 

V nominaci jsou i druhý muž tabulek na dvoustovce Rasheed Dwyer, dvojnásobný finalista z minulého MS Nickel Ashmeade, obhájce bronzu ze stovky Nesta Carter i stříbrný medailista z Moskvy na dvojnásobné trati Warren Weir či exmistryně světa z obou sprinterských tratí Veronica Campbellová-Brownová.

Tagy: atletika jamajský sprinter mistrovství světa v atletice

Zdroje: ČTK